W niedzielę w Warszawie Bieg z Radością. Dołącz i wesprzyj Natalkę

Polska

Dwa dystanse - na 5 i 10 km - i jedna z najszybszych tras biegowych. W niedzielę wystartuje 2. Bieg z Radością. To doskonała okazja na uzyskanie "życiówki". Przy okazji każdy uczestników, wykupując pakiet startowy, wspiera 3-letnią Natalkę. Dziewczynka zmaga się z chorobą występującą raz na milion urodzeń. Wciąż można zapisać się na bieg.

Natalka ma zespół Aperta. To uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, obejmujący zarośnięcie szwów czaszkowych oraz palcozrost. Choroba ta jest dla dzieci stygmatem, ponieważ mają zniekształconą twarz.

 

Wzruszająca historia dziewczynki już w najbliższą niedzielę o 13:30, w nowym programie Polsat News - #JesteśmyDlaDzieci. - Na końcu drogi w leczeniu zaburzeń Aperta, jest zdjęcie tego stygmatu, aby dziecko normalnie wyglądało, miało jak najmniej zniekształceń - tłumaczył Bartosz Kwiatek, prowadzący niedzielny program.

 

Tuż po urodzeniu dziewczynka została oddana do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.

 

ZOBACZ też: Ciężko poparzony Mateusz dzielnie walczy, ale wciąż potrzebuje pomocy. Wspiera go Fundacja Polsat

 

- Dzisiaj myślę, że życie Natalki jest pełne ciepła, bo ma nową rodzinę. Jest w rodzinie zastępczej - powiedziała Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat.

 

Nowi rodzice dziewczynki zdecydowali się posłać ją do przedszkola. Choć było wiele obaw, stwierdzili, że Natalka powinna przebywać wśród rówieśników.  

 

  

 

- Natalka jest bardzo ciekawa świata. Widzę, że wszystko ją interesuje. Widzę, że w przedszkolu ma ulubionego kolegę – opowiada jej mama, Małgorzata Gołąb.

 

- Jest śmiała, jest też samodzielna pomimo swoich trudności. Jest też chętna do współpracy – wyjaśniła Dominika Rodenko, nauczycielka dziewczynki.

 

W programie "#JesteśmyDlaDzieci" wypowiadają się również lekarze.

 

- Rodzina jest najważniejszym elementem całego leczenia, ona wspiera również lekarzy. Zdarzają się powikłania, zdarzają się trudne chwile. Silna rodzina daje wsparcie - powiedział dr Krzysztof Dowgierd, chirurg szczękowo-twarzowy.

 

"Bieg z Radością" dla Natalki

 

Każdy kto chce pomóc dziewczynce może wziąć udział w "2 Biegu z Radością" 13 października.

 

Szczegóły:

  • Strat biegu przy salonie Toyota Radość
  • Trasa – jedna z najszybszych tras biegowych – ulice: Zagajnikowa, Mrówcza i Mozaikowa
  • Dystans 5 km (start godz. 10:00) oraz 10 km (start godz. 11:00)
  • Zapisy na stronie DataSport.pl

Podczas biegu wolontariusze będą zbierać pieniądze dla Natalki. Pomóc można też też przez stronę Fundacji Polsat.

 

ZOBACZ też: w każdą niedzielę o 13:30 w Polsat News nowy program "#JesteśmyDlaDzieci"

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 010 małych pacjentów i wsparła finansowo 1218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które wyremontowano lub wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 234 miliony złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji POLSAT – www.fundacjapolsat.pl

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie