Polska Fundacja Narodowa bez prezesa. Filip Rdesiński zrezygnował

Polska
Polska Fundacja Narodowa bez prezesa. Filip Rdesiński zrezygnował
Polsat News

"Złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Decyzja ta podyktowana jest względami zawodowymi" - poinformował Filip Rdesiński w mediach społecznościowych. Na czele PFN stał od 17 lipca 2018 r. Dodał, że niebawem "czekają go nowe, interesujące wyzwania".

Rdesiński przypomniał, że kiedy obejmował fotel prezesa Fundacji, "pozostawała ona w głębokim kryzysie".

 

"Intensywna praca, zaangażowanie wielu aktywnych ludzi i szereg ciekawych pomysłów, pozwoliło na przełamanie złego wizerunku PFN. Dziś Fundacja realizuje wiele ciekawych, mądrych i nieszablonowych projektów" - stwierdził.

 

"Fundacja powoli przełamuje negatywne stereotypy"

 

Wyliczył też inicjatywy, którymi zajmowała się Fundacja podczas jego prezesury.

 

"Niebawem odbędzie się polska premiera ”Poland The Royal Tour”, wielka kampania na 1 września, ostateczny szlif reklamówek z projektu 4x4, czy rozpoczęcie zdjęć do dużych, historycznych produkcji filmowych. PFN jest aktywna w kraju i za granicą. Powoli przełamuje negatywne stereotypy dotyczące Polski i promuje to co w naszym kraju najlepsze" - uznał.

 

Kariera Filipa Rdesińskiego

 

Rdesiński został powołany na prezesa Polskiej Fundacji Narodowej w połowie lipca 2018 r. W zarządzie fundacji wraz z nim znaleźli się Robert Lubański i dotychczasowy szef Fundacji Cezary Andrzej Jurkiewicz.

 

Przed szefowaniem PFN, dwukrotnie był prezesem publicznego Radia Poznań. Pracował także jako dziennikarz Telewizji Polskiej, tygodnika "Gazeta Polska" oraz portalu Niezależna.pl. Był specjalistą w Wojskowym Biurze Badań Historycznych.

 

Pełnił też funkcję członka Rady Programowej Radia Zachód i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku Pracodawców Mediów Publicznych. Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

 

Polska Fundacja Narodowa istnieje od 2016 roku i została utworzona z inicjatywy prezesów 17 spółek Skarbu Państwa. Jej misją jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie