15. urodziny "Wydarzeń". "Szacunek do widzów to nasza siła"

Kultura
15. urodziny "Wydarzeń". "Szacunek do widzów to nasza siła"
Polsat News
Zygmunt Solorz na 15. urodzinach "Wydarzeń" Telewizji Polsat

11 października 2004 roku "Wydarzenia" po raz pierwszy ukazały się na antenie Polsatu i od razu zyskały ogromne zaufanie widzów. - Trzeba nam życzyć wytrwałości i siły, żebyśmy nigdy po drodze nie zgubili tego, co jest najważniejsze, jeśli chodzi o informowanie widzów – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Już od 15 lat "Wydarzenia", flagowy program informacyjny Telewizji Polsat, są jedną z najchętniej wybieranych przez jego odbiorców pozycji. Widzowie mogą oglądać "Wydarzenia" codziennie o godz. 18:50 i 22:00.


Od poniedziałku do piątku w Polsat News o tym, co ważnego wydarzyło się w kraju i na świecie informują dziennikarze w "Wydarzeniach" o godz. 15:50.

 

Poza przekazywaniem najważniejszych informacji z kraju i ze świata, redakcja dużo miejsca poświęca również sprawom społecznym. Do dzisiaj wyemitowano prawie 5,5 tysiąca wydań głównych "Wydarzeń", co daje 165 tysięcy minut programu.

 

"Ogromne podziękowania należą się widzom"

 

- "Wydarzenia" to nie tylko marka, która przez te 15 lat zdobyła renomę i trwale zapisała się w historii telewizji. To przede wszystkim ludzie, którzy na tę renomę pracuję i codziennie tę historię tworzą. Wiele osób pracuje w redakcji "Wydarzeń" od samego początku co pokazuje jak bardzo są do nich przywiązani. Gdyby nie ich ogromny wysiłek nie bylibyśmy w tym miejscu co dzisiaj za co wszystkim bardzo dziękuję. Ogromne podziękowania należą się także widzom, którzy codziennie zasiadają przed telewizorami i spośród serwisów informacyjnych wybierają właśnie "Wydarzenia", które powstają właśnie dla nich – ­mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

 

"Mamy jeden nadrzędny cel: informować"


- To widz jest dla nas najważniejszy i nie ma dla mnie znaczenia, jakie ma poglądy. Szanuję je, bo wiem, że są różne i chcę, żeby ta różnorodność znalazła swoje odbicie każdego dnia na antenie, dlatego że każdy oczekuje zupełnie innych rzeczy i chce się od nas czegoś dowiedzieć. Mamy jeden nadrzędny cel: informować i objaśniać otaczającą nas rzeczywistość - powiedziała w rozmowie z polsat.pl Dorota Gawryluk.


Jak dodaje, "nasza rola jest bardzo usługowa. Podkreślam wyraźnie, nie jesteśmy od tego, żeby przedstawiać prywatne wizje lub, co gorsza, kogoś do czegoś przekonywać".


"Chcemy być najlepsi merytorycznie"


- Mamy zaawansowane technologiczne studio, zautomatyzowane, bardzo eleganckie i nowoczesne. Spełnia w stu procentach swoje zadanie. Jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju wydarzenia, możemy w atrakcyjny sposób przedstawiać newsy – podkreśla Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki.

 

Dorota Gawryluk, Zygmunt Solorz oraz Stanisław Janowski na 15. urodzinach "Wydarzeń"

- Ja nie jestem zwolenniczką "fajerwerków", bo uważam, że tego typu programy muszą być, jak ja to mówię, elegancją. Fajerwerki są dobre w filmach akcji, a my chcemy być najlepsi merytorycznie - stawiamy na plansze, grafiki, objaśnienia, porównywanie danych. Tylko wówczas telewidzowie mają obiektywny i pełny obraz świata - tłumaczy Gawryluk.


"Takich ludzi nie ma nikt inny"


Jak zaznacza, "zależy mi na tym, aby część społeczna była nadal silnym filarem naszego serwisu informacyjnego".


- Dzięki współpracy z Fundacją Polsat oraz redakcją "Interwencji" i programu "Państwo w Państwie" możemy to robić najlepiej. Marzę o tym, żeby wrażliwość naszych dziennikarzy nigdy się nie zmieniła. Takich ludzi, którzy tworzą "Wydarzenia" nie ma nikt inny. Kiedy patrzę wstecz, cieszę się z tego, że ważne dla naszych widzów sprawy są odpowiednio przez nich uwypuklane. Jestem z tego dumna - podkreśla.

 

Główne wydanie "Wydarzeń" obecnie prowadzą Dorota Gawryluk oraz Bogdan Rymanowski, a także Agnieszka Mosór i Bartosz Kurek.

 

Przed "Wydarzeniami" przez 11 lat w Polsacie nadawane były "Informacje", pierwszy program informacyjny Telewizji Polsat.

prz/luq/ Polsat News, polsat.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie