Reporterka "Wydarzeń" laureatką Festiwalu Wrażliwego w Gdyni. "Jest postacią aniołem"

Polska

Monika Zalewska, na co dzień reporterka programu "Wydarzenia", transmitowanego na antenie Polsatu i Polsatu News, została wyróżniona na Festiwalu Wrażliwym w Gdyni. Organizatorzy konkursu nagradzają najlepszych reporterów i dokumentalistów, których cechuje warsztat pracy i etyka dziennikarska, a także szacunek do swoich bohaterów.

Gala finałowa III edycji Festiwalu Wrażliwego odbyła się w dniach 7-12 kwietnia w Gdyni.

 

- Swojej wrażliwości się nie wstydzę, chociaż ona przeszkadza czasem w pracy. Nie jest prosto wyjść, otrzepać skrzydełka i lecieć dalej. Bohaterowie zostają w głowach, często do nich dzwonię. Nie zawsze te historie kończą się pięknie – powiedziała po gali wręczenia nagród Monika Zalewska. I dodała, że bohaterzy reportaży, które tworzyła "są nauczycielami życia - dają bodźce i skrzydła, by lecieć dalej".

 

- Dziennikarka o wielkim sercu, która rozumie tę wąską dziedzinę medycyny (jaką jest opieka paliatywna - red.) - dokładania życia do dni pacjentów, których tak naprawdę żegnamy. Monika Zalewska jest postacią aniołem - powiedziała o laureatce Ewa Liegman, współorganizatorka wydarzenia.

 

Wrażliwość na drugiego człowieka

 

Organizatorem Festiwalu jest fundacja Zostaw Swój Ślad z siedzibą w Gdańsku. Festiwal ma na celu wyszukanie twórców szczególnie wrażliwych na drugiego człowieka. Docenianie i wyróżnianie tych, którzy podejmują się z sukcesem trudnych tematów. 

 

- Wyszukujemy tych reporterów, którzy nie tylko piszą o ważnych rzeczach, ale piszą w sposób uważny, w sposób wrażliwy, filmują ważne wydarzenia, albo inspirują nas do tego, żeby obserwować świat i prowadzą nas do zmiany. Bo trzeba najpierw zobaczyć, żeby móc coś zrobić - powiedziała Polsat News Paula Rettinger-Wietoszko, dyrektor Festiwalu Wrażliwego.

 

Dochód z Festiwalu zostanie przekazany Dziecięcym Hospicjom Domowym i ich podopiecznym, których wspiera fundacja Zostaw Swój Ślad.

las/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie