"(Nie)znajomi" już w kinach. Żurawski: ten film jest o tym, żeby nie realizować głupich pomysłów

Kultura

Włoski hit "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" doczekał się polskiej adaptacji. Doborowa obsada i ciekawy scenariusz to niewątpliwe atuty produkcji. - To jest niby komedia, ale po obejrzeniu premiery miałem poczucie, że polska wersja jest bardziej thrillerem - stwierdził w "Nowym Dniu" w Polsat News Michał Żurawski, jeden z aktorów grających w "(Nie)znajomych".

Na kolacji spotyka się grupa znajomych. Kiedy pojawia się pomysł, aby czytać na głos wszystkie sms-y, a rozmowy odbierać w trybie głośnomówiącym, wychodzą na jaw tajemnice. Lekkie spotkanie towarzyskie przeistacza się w walkę o zachowanie istniejących relacji.

 

- Ten film jest chyba o tym, żeby nie realizować głupich pomysłów - powiedział Żurawski, wcielający się w rolę Czarka w "(Nie)znajomych"

 

- Czarek jest typowym, stuprocentowym Polakiem. Myślę, że każdy z nas ma takiego kolegę w swoim towarzystwie. Jest człowiekiem, który sobie poradzi w każdej sytuacji - opisał swoją postać aktor. 

 

Gość programu "Nowy Dzień" w Polsat News dodał, że telefon to w dzisiejszych czasach skrzyneczka, bez której nie można żyć i ta skrzyneczka "odebrała nam prywatność, intymność, element człowieczeństwa". - Dzielenie się tym co zawiera z przyjaciółmi, może się źle skończyć - podkreślił.  

 

- To jest niby komedia, ale po obejrzeniu premiery miałem poczucie, że polska wersja jest bardziej thrillerem - stwierdził Żurawski.

 

Doborowa obsada

 

"(Nie)znajomi" to adaptacja włoskiego filmu "Perfetti Sconosciutti" w reżyserii Paolo Genovese, który w Polsce znany jest pod tytułem "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". 

 

- Zaczyna się niewinnie, spokojnie, wesoło, a później sprawy coraz bardziej się komplikują - powiedział Tadeusz Śliwa, reżyser "(Nie)znajomych", który razem z Kasią Smutniak był gościem "Nowego Dnia" w Polsat News w czwartek.

 

Mocną stroną obrazu jest doborowa obsada, jakiej dawno nie było w polskim kinie. Występują: Tomasz Kot ("Zimna wojna"), Maja Ostaszewska ("Pitbull. Niebezpieczne kobiety"), Aleksandra Domańska ("Podatek od miłości"), Michał Żurawski ("Volta"), Łukasz Simlat ("7 uczuć”), Wojciech Żołądkowicz ("Układ zamknięty") oraz Kasia Smutniak ("Oni"), która wystąpiła także we włoskiej wersji filmu.

 

Producentem obrazu jest Dawid Podsiadło, który wykonuje także piosenkę tytułową filmu.

 

Film koprodukuje Grupa Polsat. 

 

Premiera "(Nie)znajomych" odbyła się we wtorek, a od piątku film można obejrzeć w kinach.

dc/luq/ Polsat News, polsat.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze