Kielce: śledztwo w sprawie kolizji z udziałem nietrzeźwego sędziego

Polska
Kielce: śledztwo w sprawie kolizji z udziałem nietrzeźwego sędziego
Polsat News

Śledztwo w sprawie kolizji samochodowej, w której jednym z kierowców był nietrzeźwy sędzia sądu powszechnego okręgu kieleckiego, prowadzi prokuratura - wynika z poniedziałkowego komunikatu rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniela Prokopowicza.

Jak podał prokurator, śledztwo - jakie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód - dotyczy "kierowania w ruchu drogowym samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości przez sędziego sądu powszechnego okręgu kieleckiego".

 

Do zdarzenia doszło w środę w Kielcach, na ulicy Ściegiennego.

 

"Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy - w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów, zeznań świadków, oględzin zapisów monitoringu, wyników badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wskazuje, iż kierujący samochodem osobowym marki volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo poruszającym się ulicą Ściegiennego kierowcy samochodu peugeot, w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów" - opisywał prokurator Prokopowicz.

 

Brak obrażeń kierowców

 

Kierowcy nie odnieśli obrażeń, poddali się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. "Kierowca peugeota był trzeźwy. Badanie kierowcy drugiego pojazdu wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, w stężeniu przekraczającym ustawowy próg stanu nietrzeźwości. Od kierującego volkswagenem dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu" - wynika z komunikatu.

 

Wyniki badania będą znane za kilka tygodni. Prokopowicz dodał, iż postępowanie prowadzone jest "w sprawie". "Po skompletowaniu materiału dowodowego podjęta zostanie decyzja w przedmiocie przekształcenia śledztwa w fazę ad personam, tj. o przedstawieniu zarzutu, co w przypadku kierującego volkswagenem, będzie wymagać uchylenia immunitetu sędziowskiego" - zaznaczył.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie