"Radzę się spakować, pożegnać i wypier....ć!!!". Sędzia Szmydt w trybie pilnym odwołany z urlopu

Polska
"Radzę się spakować, pożegnać i wypier....ć!!!". Sędzia Szmydt w trybie pilnym odwołany z urlopu
Polsat News

Sędzia Tomasz Szmydt w trybie pilnym został odwołany z urlopu i wezwany do złożenia wyjaśnień - poinformował w czwartek rzecznik KRS Maciej Mitera. Podkreślił, że jego zdaniem następne posiedzenie KRS powinno się rozpocząć od analizy wyjaśnień sędziów ws. doniesień m.in. Onetu.

Portal od poniedziałku opisywał przypadki dyskredytowania niektórych sędziów.

 

Na konferencji prasowej Mitera zaprezentował przyjęte w czwartek stanowisko prezydium Rady, w którym pokreślono, że niezbędne jest zbadanie wszystkich doniesień medialnych m.in. przez organy ścigania, a członkowie KRS, których nazwiska pojawiają się w mediach, niezwłocznie powinni złożyć pisemne wyjaśnienia.

 

Pytany o to, czy członkowie KRS wskazani w doniesieniach m.in. Onetu powinni brać udział w bieżących pracach Rady, odparł: "wyobrażam sobie to tak, że najbliższe posiedzenie plenarne Rady rozpoczniemy od przeanalizowania tej kwestii".

 

"Po złożeniu wyjaśnień będą podjęte decyzje"

 

Z kolei na pytanie, czy wymieniany w środowych informacjach Onetu Tomasz Szmydt będzie nadal pracował dla KRS, Mitera odpowiedział, że "kierownictwo Rady w trybie pilnym odwołało go z urlopu". - Zażądało w trybie natychmiastowym wyjaśnień i po złożeniu tych wyjaśnień będą podjęte decyzje - dodał.

 

Mitera poinformował też, że najbliższe posiedzenie KRS zaplanowano na 29-30 sierpnia.

 

W środę portal Onet napisał o zamkniętej grupie na komunikatorze Whatsapp o nazwie "Kasta", która wymieniała się pomysłami na oczernianie niektórych sędziów. Członkami tej grupy według informatorów Onetu mieli być m.in. dotychczasowy wiceszef MS Łukasz Piebiak, sędzia Jakub Iwaniec, a także Tomasz Szmydt oraz członkowie KRS: Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz.

 

Tomasz Szmydt, sędzia stołecznego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego pracujący wówczas w Ministerstwie Sprawiedliwości (później został szefem Biura Prawnego Krajowej Rady Sądownictwa), zamieścił na grupie "Kasta" zdjęcie I Prezes Sądu Najwyższego i napisał:

"Radzę się spakować, pożegnać i wypier....ć!!!".

dk/ PAP, Onet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie