Arcybiskup Jędraszewski zwolnił wszystkie pracownice biura prasowego. "Jesteśmy matkami"

Polska
Arcybiskup Jędraszewski zwolnił wszystkie pracownice biura prasowego. "Jesteśmy matkami"
diecezja.pl

"W czwartek otrzymałyśmy całkowicie zaskakującą dla nas informację, że decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 1 października cały nasz pięcioosobowy zespół kończy pracę" - brzmi pismo szefowej biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej, do którego dotarł w piątek polsatnews.pl. Wszystkie pracownice są matkami z dziećmi na utrzymaniu - dodano.

"Nasz zespół stanowi pięć kobiet z dziećmi na utrzymaniu, które z oddaniem, przekonaniem i wszelkimi umiejętnościami, które posiadamy, i które nabyłyśmy przez ten czas, starały się służyć Kościołowi krakowskiemu i powszechnemu. Był to trudny, ale i piękny czas wyzwań, nauki, prób i wiary w to, że nasza praca bez limitu czasu, bez ograniczeń, mimo chorób, świąt, rozstania z najbliższymi ma sens, że jest przydatna Państwu, potrzebna ludziom, użyteczna Kościołowi i miła Bogu" - brzmi pismo, pod którym podpisana jest Joanna Adamik, szefowa biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

 

Jak dodano, w czwartek zespół prasowy dowiedział się od Księdza Ekonoma, że decyzją arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego z dniem 1 października cały pięcioosobowy zespół kończy pracę. Zastąpić ma go nowy zespół.

 

"Prosimy o modlitwę"

 

"Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy. Jako kierująca biurem prasowym wielokrotnie prosiłam, również pisemnie o usprawnienie komunikacji między naszym biurem a Przełożonym, gdy nie otrzymałam odpowiedzi, oddałam się do dyspozycji Przełożonego. Decyzję Księdza Arcybiskupa o zwolnieniu całego zespołu szanujemy, ma do tego prawo, chociaż nie rozumiemy jej przyczyn, a forma jej przekazania jest bardzo bolesna" - głosi pismo.

 

"Tych z Państwa, którzy są wierzący, prosimy o modlitwę za nas i za Księdza Arcybiskupa, wszystkim dziękujemy z nadzieją na spotkanie już w innych rolach i zadaniach, których jesteśmy zmuszone dość pilnie szukać" - dodano.

 

Decyzje w tej sprawie potwierdził PAP ekonom diecezji ks. Paweł Rybski. 

 

"Umowy cywilnoprawne, miesięczny okres wypowiedzenia" 

 

Kuria Metropolitalna w Krakowie wydała oświadczenie ws. zwolnionych pracownic.

 

"Zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył dotychczas usługi na rzecz Archidiecezji Krakowskiej na podstawie umów cywilnoprawnych, które przewidywały miesięczne okresy wypowiedzenia. Takie warunki zostały zaakceptowane przez strony i nigdy nie były kwestionowane" - napisano w komunikacie. 

 

Podkreślono, że "w świetle obowiązujących umów, każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, zakończyć współpracę za miesięcznym okresem wypowiedzeniem". "Archidiecezja Krakowska zamierza z tego prawa skorzystać i zakończyć współpracę z dotychczasowym Biurem Prasowym z zachowaniem wszystkich praw, które przysługują w świetle podpisanych umów" - dodano.

zdr/pgo/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze