"Niszczenie całych społeczeństw i narodów". Abp Jędraszewski na mszy o LGBT i karcie WHO

Polska

- W ten sposób próbuje się niszczyć małe, jeszcze przedszkolne dzieci. Odbierając im prostotę spojrzenia, czystość ich oczu i tę piękną postawę niewinności, która nas, starszych, tak często wzrusza - mówił w niedzielę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do ideologii LGBT i karty WHO.

W niedzielę do kalwaryjskiego sanktuarium pielgrzymowały rodziny Archidiecezji Krakowskiej. Wśród ponad 100 tysięcy wiernych był prezydent Andrzej Duda, posłowie i senatorowie PiS oraz samorządowcy. Mszę św. koncelebrował abp Marek Jędraszewski.

 

Podczas homilii metropolita krakowski zwracał uwagę, że "człowiek stworzony jest dla miłości, zwłaszcza małżeńskiej i rodzinnej". Odniósł się również do ideologii LGBT, którą nazwał "obłąkańczą". 

 

"Rozum się skompromitował, odrzucając Boga"

 

Duchowny przypomniał, że w epoce Oświecenia powszechnie kwestionowano Boga. Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu.

 

- Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa - podkreślił. Wskazał, że istniały wówczas systemy niszczenia człowieka – niemieckie obozy i sowieckie łagry.

 

- Rozum się wówczas skompromitował, odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT - ocenił abp Marek Jędraszewski.

 

Jak podkreślił, ideologie "próbuje się systematycznie wprowadzać w życie całych społeczeństw i narodów poprzez Kartę WHO, Światowej Organizacji Zdrowia (...) planując w ten sposób niszczenie całych społeczeństw i narodów". 

 

"Obłąkańcze ideologie"

 

- Bo jak można żyć, kiedy jest podważana tożsamość człowieka, wynikająca z tej najbardziej oczywistej biologicznej sprawy, że człowiek jest kobietą albo mężczyzną - stwierdził. - To się wszystko kwestionuje w imię tych "obłąkańczych ideologii", które stają się dla wielu obowiązkowe - dodał.

 

Według metropolity, małżeństwa, rodziny i narody "mają być pozbawione więzi sięgającej przeszłości, historii ojców". - A ma to zastąpić rzeczywistość singli w ramach kolejnej ideologii - multi-kulti - powiedział.

 

Abp Jędraszewski apelował o powrót do nauczania św. Jana Pawła II. - Najpierw, jako fundament życia, jest Bóg. Ze związku z Bogiem wynika godność człowieka, a w konsekwencji nadzwyczajna rola, jaką pełnią małżeństwo i rodzina. Na koniec z rodzin, z tradycji zaczerpniętej od poprzedników, którą chcą przekazywać dzieciom i wnukom, wyrasta trwałość i wielkość narodów - podkreślił.

 

Metropolita, zwracając się do rzeszy pielgrzymów, podkreślił, że naród polski przez tysiąc lat budował się na trwałości sakramentalnej małżeństwa i rodzin. - Na przekazywaniu tego, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze, co otrzymaliśmy od naszych ojców, a uważamy za skarb, który musimy pomnażać i przekazać tym, którzy przyjdą po nas - powiedział.

 

To nie pierwszy raz kiedy metropolita krakowski publicznie zabiera głos w sprawie m.in. LGBT. Szerokim echem odbiły się jego słowa podczas procesji Bożego Ciała w Krakowie w czerwcu tego roku, kiedy powiedział, że karta LGBT i instrukcje WHO, "są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i uderzają w prawdę o człowieku"

dk/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie