Ciężarówka uderzyła w dom. Później w kolejny. Kierowca miał 2,5 promila

Moto

45-latek kierował w piątek ciężarówką z naczepą przewożącą cement. We wsi Polichna w pobliżu Kraśnika (woj. lubelskie) auto wypadło z drogi na zakręcie, staranowało bariery ochronne, uderzyło w niezamieszkały dom, a później w kolejny. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca miał organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Kierowca ciężarówki przewożącej cement w nocy z czwartku na piątek ok. godz. 1 jechał drogą krajową przez wieś Polichna. Na zakręcie przejechał przez bariery ochronne i uderzył w niezamieszkały dom. Po uderzeniu pojazd przejechał przez ogródek sąsiedniej posesji, gdzie ściął słup energetyczny, przewrócił się na bok i uderzył w kolejny dom, w którym przebywała kobieta. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, ale samochód uszkodził elewację budynku.

 

W piątek utrudnienia w miejscu zdarzenia


Na miejscu interweniowały służby ratownicze. 45-letni mieszkaniec gminy Chełm został zabrany do szpitala na badania. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał bowiem ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku wkrótce odpowie przed sądem.


W piątek na drodze w miejscu zdarzenia mogą wystąpić utrudnienia związane z usuwaniem wywróconego pojazdu.

 

 

 

 

 

grz/ml/wka/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze