Są wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego

Polska
Są wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego
Polsat News

- Badania toksykologiczne wykluczyły obecność narkotyków i alkoholu we krwi i moczu Dawida Kosteckiego - powiedział w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Marcin Saduś.

Saduś poinformował, że do prokuratury wpłynęła opinia biegłych. - W wyniku przeprowadzonych badań toksykologicznych we krwi i w moczu Dawida Kosteckiego nie stwierdzono obecności narkotyków, jak i alkoholu – powiedział Saduś.

 

Do śmierci Dawida Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa - Białołęka. Były pięściarz miał się powiesić w łóżku na pętli z prześcieradła przykryty kocem - co zdaniem Służby Więziennej uniemożliwiło natychmiastową reakcję współosadzonych. Jak informowała Służba Więzienna, funkcjonariusze reanimowali mężczyznę do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Ekipie pogotowia nie udało się go uratować.

 

W samobójstwo nie wierzy rodzina

 

Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok wykluczyła udział w jego śmierci osób trzecich, potwierdzając samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga. W samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego, którą reprezentują mecenasi Roman Giertych i Jacek Dubois.

 

Służba Więzienna powołała specjalną komisję do wyjaśnienia okoliczności śmierci Kosteckiego. Także wstępne ustalenia tego zespołu wykluczają udział osób trzecich.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie