"Miła niespodzianka" przed polską ambasadą. Amerykanin podziękował Polsce za... "Wiedźmina"

Kultura
"Miła niespodzianka" przed polską ambasadą. Amerykanin podziękował Polsce za... "Wiedźmina"
Twitter.com/Embassy of Poland US

Przed ambasadą Rzeczpospolitej w Waszyngtonie pojawiły się nietypowe podziękowania. Pewien Amerykanin wyraził wdzięczność wobec Polski za grę komputerową "Wiedźmin". Jak się okazało powód był ważny.

"Dziękuję Polsce za Wiedźmina" - taki napis pojawił się na plakacie ustawionym przed polską ambasadą w Waszyngtonie. Zdjęcie baneru zostało opublikowane w mediach społecznościowych. "Miła niespodzianka pod naszą ambasadą" - napisali pracownicy placówki.

 

 

Jak się okazało autorem nietypowych wyrazów wdzięczności jest Amerykanin mieszkający niedaleko polskiego przedstawicielstwa. Mężczyzna wyjaśnił w serwisie Reddit, że jest wielkim fanem gry, która pomogła mu w trudnych chwilach. 

 

Zdradził, że gdy niedawno zachorował na raka jąder, dzięki polskiej grze lepiej znosił leczenie, a cała terapia minęła mu o wiele szybciej.

 

Gra "Wiedźmin" powstała na motywach "Sagi o wiedźminie" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Trzecia część wirtualnych przygód Geralta z Rivii - "Wiedźmin 3 Dziki Gon" - została wybrana najlepszą grą komputerową na świecie w 2015 roku

 

Po ogromnym sukcesie gry autor książek o Geralcie domagał się od jej twórców honorarium w wysokości 60 mln złotych, za użyczenie praw do "Wiedźmina".

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie