"To rówieśnik naszego malucha". Różański przygotował retro tablicę dla modernizowanych czołgów T-72

Polska

- Chcemy wyremontować czołgi z lat 70. Nie do końca się zgadzam, żeby było to najlepsze rozwiązanie - powiedział w "Polityce na Ostro" gen. Mirosław Różański. Były dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych zaprezentował w Polsat News tablicę rejestracyjną, jaką zamówił na pierwszy T-72, który zostanie zmodernizowany i dostarczony do sił zbrojnych. To tablica przeznaczona dla zabytkowych pojazdów.

- Deklaracje związane z modernizacją sił zbrojnych padają bardzo często. Ja też m.in. dlatego odszedłem z armii, bo nie zgadzałem się z tym co prezentował ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który tak naprawdę wstrzymał modernizację - ocenił gość Agnieszki Gozdyry. 


Prowadząca program zwróciła uwagę, że na tablicy widnieje pojazd retro. - A jak można nazwać czołg T-72? To jest rówieśnik naszego malucha. Może takim przekazem uzmysłowimy tym, którzy deklarują politycznie to, co powinno być dla armii dobre a co złe. To niestety zła praktyka - wskazał gen. Różański. 

 

Polsat News

 

 

W lipcu premier podpisał umowę na remont wraz z modyfikacją, będących na wyposażeniu polskiego wojska, czołgów konstrukcji radzieckiej T-72. Umowa warta 1,75 mld zł ma być realizowana przez polski przemysł zbrojeniowy latach 2019-2025.

 

- Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - mówił Morawiecki.

  

Dotychczasowe odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/ml/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze