Czarzasty podał, kto będzie "jedynką" Lewicy w Płocku

Polska
Czarzasty podał, kto będzie "jedynką" Lewicy w Płocku
PAP/Marcin Obara

Szef SLD na Mazowszu Arkadiusz Iwaniak będzie "jedynką" Lewicy w okręgu płockim - poinformował w sobotę w Płocku przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. 18 sierpnia Lewica przedstawi swoje pozostałe "jedynki" - przekazała rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.

Czarzasty na konferencji prasowej przed rozpoczęciem Marszu Równości podkreślił, że Płock jest dla niego ważnym miastem. W konferencji wzięli udział obok Czarzastego m.in. lider Wiosny Robert Biedroń, Marcelina Zawisza z Zarządu Krajowego Lewicy Razem oraz Iwaniak.

 

"Liderów list ogłosimy 18 sierpnia"

 

- Cieszę się, że jest (z nami) Arkadiusz Iwaniak, powiem o nim dlatego, że zdecydowaliśmy, że będzie to jedynka naszej koalicji Lewica w okręgu płockim - powiedział Czarzasty.

 

Żukowska przypomniała, że Iwaniuk jest szefem SLD na Mazowszu, w przeszłości był kandydatem Sojuszu na prezydenta Płocka i tamtejszym radnym.

 

Wcześniej Płock był wymieniany jako jedno z miejsc, gdzie Czarzasty mógłby być liderem listy Lewicy. Żukowska pytana, skąd ostatecznie wystartuje lider SLD, powiedziała, że nie może jeszcze przekazać takiej informacji. - Będziemy ogłaszali "jedynki" 18 sierpnia w Warszawie - wyjaśniła.

 

Zandberg w stolicy, Senyszyn w Gdyni, Śmiszek we Wrocławiu

 

Według informacji z kilku źródeł w lewicowym porozumieniu część "jedynek" - w tym dla jednego z liderów Lewicy Razem Adriana Zandberga w stolicy, dla wiceszefowej SLD Joanny Senyszyn w Gdyni oraz dla Krzysztofa Śmiszka (Wiosna) we Wrocławiu - została już potwierdzona w toku negocjacji między partnerami.

 

Rozmówcy PAP wskazywali również, że Czarzasty może otrzymać "jedynkę" w Płocku, gdzie kandydował w poprzednich wyborach do Sejmu. Jednak część rozmówców mówiła też, że w grę wchodzi jego start w Sosnowcu lub Poznaniu.

 

Wśród "pewniaków" do poprowadzenia list rozmówcy wymieniali również sekretarza generalnego Wiosny Krzysztofa Gawkowskiego, który miałby być liderem w okręgu bydgoskim, oraz innego przedstawiciela Wiosny, wywodzącego się ze środowiska Krytyki Politycznej socjologa Macieja Gdulę - ma on być "jedynką" w Krakowie; kandydat SLD na prezydenta Warszawy z ostatnich wyborów samorządowych Andrzej Rozenek ma z kolei znaleźć się na czele listy Lewicy w okręgu podwarszawskim.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze