Premier zwrócił się do prezydenta o powołanie Kamińskiego na nowego szefa MSWiA

Polska

- Dzisiaj pan premier zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie, już oficjalnie, na stanowisko szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Powołanie nastąpi w przyszłym tygodniu, kiedy pan prezydent uzna to za stosowne - powiedział Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Kamiński zastąpi na tym stanowisku Elżbietę Witek, która w piątek została wybrana przez posłów na stanowisko marszałka Sejmu.

Elżbieta Witek pełniła funkcję szefa resortu spraw wewnętrznych od czerwca. W piątek w związku z jej kandydaturą na marszałka Sejmu została odwołana z dotychczasowego stanowiska przez prezydenta na wniosek premiera.

 

Nowym szefem MSWiA zostanie Mariusz Kamiński - minister-członek rady ministrów i koordynator ds. służb specjalnych. Kamiński połączy zarówno funkcję koordynatora służb, jak i szefa MSWiA.

 

 

O kulisach odwołania minister Witek mówił w programie "Punkt Widzenia" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.  - Wniosek premiera o odwołanie Elżbiety Witek wpłynął do prezydenta w piątek - ujawnił. 

 

  

 

"Kaczyński obawia się przegranych wyborów"

 

"Bardziej niż pani Witek na fotelu marszałka Sejmu obawiam się Mariusza Kamińskiego kierującego MSWiA" - w taki sposób zmiany skomentował na Twitterze poseł PO-KO Marcin Kierwiński. Według niego oddanie Kamińskiemu "władzy nad całym aparatem policyjnym", to wyraźny sygnał, "że Jarosław Kaczyński obawia się przegranych wyborów".

Kamiński to działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. Poseł na Sejm III, IV, V, VII i VIII  kadencji. W latach 2006-2009 był szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Od 2015 r. jest ministrem-członkiem Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło, a następnie w rządzie Mateusza Morawieckiego.

bas/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze