Abp Jędraszewski o "tęczowej zarazie" na mszy z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego

Polska
Abp Jędraszewski o "tęczowej zarazie" na mszy z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego
Polsat News

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. w Kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W czwartek 1 sierpnia abp Jędraszewski wygłosił kazanie z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego. 

 

 

Arcybiskup podkreślał, że z "powstańczych mogił narodziła się wolna Polska". Duchowny stwierdził, że "czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły." - Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - dodał. 

 

- Największa tolerancja, a jednocześnie szczyt nietolerancji. Na ustach tych, którzy głoszą wszem i wobec tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Bożej Częstochowskiej, samej Przenajświętszej Dziewicy, a ostatnio także z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach (...) każe nam zdobywać się na nieustanny sprzeciw i bronić autentycznej wolności, czcić bohaterów, mieć poczucie zobowiązania, które płynie z tamtych tragicznych 63 dni - powiedział. 

 

 

Po kazaniu abp Jędraszewski otrzymał brawa. Całe kazanie dostępne jest tutaj.

 

 

 

  

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie