Kosiniak-Kamysz: gratuluję konsekwencji Schetynie - buduje nową, progresywną lewicę

Polska

- Nie szukam wrogów w opozycji, ani po stronie lewicy, ani po stronie Platformy. Naprawdę to nie są nasi wrogowie - to nasi konkurenci. Główny przeciwnik jest po drugiej stronie - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego, lider PO Grzegorz Schetyna buduje "nową, progresywna lewicę".

We wtorek Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Na listach znaleźli się dawni przedstawiciele lewicy m.in. rady SLD Riad Haidar i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

 

- Gratuluję wszystkim, którzy są liderami list, bo to jest duże zadanie, niezależnie skąd się kandyduje. Gratulacje też dla Grzegorza Schetyny, bo buduje nową, progresywną lewicę - zapewnił Kosiniak-Kamysz.

 

Według Kosiniaka-Kamysza, Koalicja Obywatelska kilka tygodni temu ogłosiła liberalno-lewicowy program, a po ujawnieniu nazwisk kandydatów "potwierdziło się to w osobach". - Konsekwencja jest, więc trzeba tego pogratulować - dodał lider PSL.

 

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że nie szuka wrogów w opozycji, a prawdziwy przeciwnik "jest po drugiej stronie" i "popełnia wiele błędów".

 

"To pokazuje, gdzie jest prawdziwe centrum"

 

Na pytanie, czy na listach ludowców znajdą się politycy, którzy byli w Platformie, Kosiniak-Kamysz przypomniał, że z PSL-em jest już związany Marek Biernacki, który "został wyrzucony z Platformy za swoje przekonania".

 

- Biernacki na pewno będzie na naszych listach, jak i całe konserwatywne skrzydło z nim związane. Bardzo się z tego cieszę, bo to pokazuje, gdzie znajduje się prawdziwe centrum - zapewnił lider PSL.

 

Na listach mają znaleźć się też osoby, które w minionych kadencjach "były w parlamencie i startowały z list Platformy Obywatelskiej". Jedną z tych osób ma być Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu Big Brother.

 

"Znam Agnieszkę Ścigaj od wielu lat"

 

Kosiniak-Kamysz był też pytany, czy PSL zaproponuje miejsca na listach politykom Kukiz'15, w tym Agnieszce Ścigaj.

 

- Znam Agnieszkę Ścigaj od wielu lat, bo zajmuje się polityką społeczną. Rozmawiamy bardzo życzliwie, mamy wiele wspólnych poglądów. Jednak nie będzie żadnego wrogiego działania wobec Kukiz'15. Długo rozmawialiśmy o sprawach programowych, w wielu kwestiach doszliśmy do porozumienia - zapewnił Kosiniak-Kamysz.

 

"Upokorzenie wspaniałej funkcji". Lider PSL o Kuchcińskim

 

Lider PSL odniósł się również do kontrowersji ws. lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W 23 przelotach rządowymi samolotami mieli towarzyszyć mu członkowie rodziny.

 

- Wielokrotnie wcześniej podałbym się do dymisji. Nie tylko ze względu na loty, tylko na beznadzieję sposobu prowadzenia obrad i upokorzenie wspaniałej funkcji - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" dostępne są w zakładce Programy.

prz/bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie