Zderzenie autobusu z autem osobowym na Pomorzu. Nie żyje jedna osoba

Polska
Zderzenie autobusu z autem osobowym na Pomorzu. Nie żyje jedna osoba
Polsat News/zdjęcie ilustracyjne

Przejezdna jest już droga krajowa nr 55, która w sobotę rano została zablokowana w miejscowości Kamionka (Pomorskie) po czołowym zderzeniu autobusu z autem osobowym. W wypadku zginął kierowca osobówki, żaden z 50 pasażerów autobusu nie ucierpiał.

O odblokowaniu drogi krajowej nr 55 na odcinku między Malborkiem a Nowym Dworem poinformował Andrzej Such, dyżurny Punktu Informacji Drogowej gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku Katarzyna Marczyk wyjaśniła, że ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż do wypadku doszło, gdy auto marki Volkswagen Passat, nieprawidłowo wyprzedzając inny pojazd, zderzył się czołowo z autobusem.

Marczyk poinformowała, że 39-latek kierujący volkswagenem passatem odniósł poważnie ranny. Został zakleszczony w aucie, z którego próbowali go wydobyć strażacy. Obrażenia mężczyzny okazały się na tyle poważne, że zmarł na miejscu zdarzenia.

 

Oficer wyjaśniła, że autobusem, z którym zderzył się volkswagen, podróżowało około 50 osób, a żadna z nich po wypadku nie uskarżała się na jakiekolwiek dolegliwości. Autokar został uszkodzony, jego pasażerowie przesiedli się do zastępczego pojazdu.

 

Do wypadku na drodze krajowej nr 55 doszło około godz. 8.30. Droga została zablokowana. Policja kierowała ruch objazdami. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie