Zaatakowano samochód, którym miała jechać Beata Kempa. Prawdopodobnie był to napad rabunkowy

Świat
Zaatakowano samochód, którym miała jechać Beata Kempa. Prawdopodobnie był to napad rabunkowy
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Kierowca został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy zaczęli go szarpać i ciągnąć za krawat. Kopali też i opluli samochód. Beata Kempa, która zauważyła atak, cofnęła się do recepcji hotelu. Na miejsce szybko przyjechała policja ale sprawcy zdążyli uciec. Chodziło najpewniej o napad rabunkowy.

O ataku poinformował na Twitterze m.in. polityk PiS Dominik Tarczyński, ale wpis już usunął.

 

  

 

Kempa o napastnikach: byli, można powiedzieć, o urodzie arabskiej 

 

Sama polityk twierdzi, że gdy nastąpił atak, własnie wychodziła z hotelu. Miała widzieć, jak kierowcę zaatakowało trzech mężczyzn "bardzo dobrze zbudowanych. - Można powiedzieć o urodzie arabskiej - mówiła dziennikarzom Beata Kempa. - Nie wiadomo właściwie czego dotyczyła ta awantura - dodała Kempa.

 

- Samochód również został opluty, skopany, pan kierowca też (został - red.) poturbowany - relacjonowała europosłanka PiS.

 

Napastnicy mieli być bardzo agresywni i próbować zaatakować także drugi samochód, ale jego kierowca zdołał odjechać. Kempa powiedziała, że napastnicy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Zaznaczyła, że do ataku doszło o poranku, w spokojnej dzielnicy.

Pytana o przyczyny ataku, odparł, że to był "taki atak agresji, komuś nie spodobał się samochód, może kierowca, powód żaden".

 

Przyznała, że nie sądzi, aby napastnicy wiedzieli kim ona jest i by akt agresji był związany z pracą europosła. Podkreśliła, że zatrzymuje się w różnych hotelach. 

 

Premier: uspokoiła mnie, że wszystko jest w porządku

 

- Zadzwoniłem do europoseł Beaty Kempy zaraz po wydarzeniu przed hotelem w Brukseli, uspokoiła mnie, ze wszystko jest w porządku; będę dowiadywał się o szczegóły, mam nadzieję, że wszystko wyjaśni belgijska policja - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki

 

Zaznaczył, że będzie się dowiadywał o szczegóły tego zdarzenia.- Oczywiście mam nadzieję, że wszystko zostanie we właściwy sposób wyjaśniona przez policję belgijską - podkreślił.

grz/maw/zdr/ TVP Info, PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie