McDonald's pozwoli zdobyć wyższe wykształcenie. Uruchomi darmowe studia

Biznes
McDonald's pozwoli zdobyć wyższe wykształcenie. Uruchomi darmowe studia
Wikimedia/Crusier

"Zarządzanie w sektorze OSR", czyli w restauracjach typu fast-food, to nazwa kierunku studiów licencjackich uruchamianego przez McDonald's Polska i Akademię Leona Koźmińskiego. Na nowy kierunek studiów mogą zapisać się jedynie pracownicy restauracji. Nauki nie będzie ich nic kosztować, bo firma uznała, że "nie mogliby pozwolić sobie na taki wydatek". Pierwsze zajęcia wystartują w październiku.

Osoby, które zostaną przyjęte na studia, muszą mieć co najmniej 3-miesięczny staż pracy w McDonald's i średnie wykształcenie.

 

Na zajęciach spędzą 1100 godzin, w trakcie których zaplanowano wykłady, warsztaty i praktyki w restauracji. W ich ramach poruszane będą zagadnienia takie, jak zarządzanie zespołem, IT, logistyka i ochrona środowiska. Studia te ruszą w październiku i będą darmowe - podał portal polskatimes.pl.

 

- Nie każdy może sobie pozwolić na studia, z różnych powodów, często finansowych, dlatego chcemy wesprzeć pracowników w zdobyciu wyższego wykształcenia - powiedziała Renata Prys, dyrektor działu People w McDonald's Polska.

 

Dyplomy otrzyma stu pracowników

 

- Oprócz wiedzy teoretycznej studenci będą mieli okazję zdobyć umiejętności efektywnego zarządzania poszczególnymi obszarami funkcjonowania restauracji. Ponadto, nauczą się podstaw coachingu - dodała dr Magdalena Koczuba-Sobieraj, zastępca dyrektora Kolegium Zarządzania i Finansów Akademii Leona Koźmińskiego.

 

McDonald's zaznaczył, że ukończenie studiów ma być dla jego pracowników "szansą na uzyskanie wyższych kwalifikacji, które w przyszłości mogą pomóc im awansować". Dyplom ukończenia Akademii Leona Koźmińskiego otrzyma w ten sposób sto osób. Według firmy przeważająca liczba menadżerów pracowała na najniższych szczeblach - świadczyć to ma o tym, że każdy ma szansę na awans.

 

Studia mają w tym pomóc.

 

Kierunek "Zarządzanie w sektorze OSR" cieszy się dużą popularnością w zachodniej Europie. Studenci pobierają równocześnie teoretyczną wiedzę i praktyczne doświadczenie u pracodawcy - zaznaczył portal polskatimes.pl.

wka/hlk/ polskatimes.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie