278 zarzutów za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków dla pary z Kęt

Polska
278 zarzutów za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków dla pary z Kęt
Archiwum Polsat News

278 zarzutów usłyszała już para dilerów narkotykowych z Kęt, którą zatrzymali oświęcimscy policjanci. Przestępczy duet podejrzany jest o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających - podała w środę rzecznik policji w Oświęcimiu Małgorzata Jurecka.

Policjantka poinformowała, że na trop dilerów funkcjonariusze trafili pod koniec marca 2019 r. - Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwoje mieszkańców Kęt może posiadać większe ilości narkotyków. Przeszukali mieszkanie 25-letniej kobiety i jej 31-letniego partnera. Znaleźli wówczas dwa worki foliowe - jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z suszem marihuany - zrelacjonowała Jurecka.

 

W mieszkaniu znaleziono także kilka tysięcy złotych, które - zdaniem policjantów - pochodziły najprawdopodobniej z narkotykowego procederu. Para została zatrzymana.

 

- Podczas trwającego kilkanaście tygodni postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające, że para zajmowała się również rozprowadzaniem narkotyków wśród młodych mieszkańców Kęt. W tej sprawie podejrzanym postawiono 278 zarzutów złamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chodzi o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających - powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji.

 

Zdaniem funkcjonariuszy, ze znalezionych w mieszkaniu narkotyków podejrzani mogli wytworzyć kilkaset porcji.

 

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat więzienia. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie