Chciał uniknąć kontroli i zderzył się z radiowozem. Pijany kierowca przewoził narkotyki i broń

Polska
Chciał uniknąć kontroli i zderzył się z radiowozem. Pijany kierowca przewoził narkotyki i broń
Śląska policja

Ponad pół kilograma amfetaminy oraz broń i amunicję znaleźli policjanci przy 34-letnim motocykliście, który próbował uniknął kontroli drogowej w Kłobucku (Śląskie). Chcąc uciec przed policją, pijany kierowca doprowadził do kolizji z radiowozem.

O zdarzeniu poinformowała w środę śląska policja. 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem po alkoholu. Został objęty policyjnym dozorem, musiał też wnieść poręczenie majątkowe.

 

Policjanci z Kłobucka chcieli zatrzymać motocyklistę do kontroli, ponieważ zauważyli, że prowadzony przez niego pojazd nie ma tablic rejestracyjnych. Na widok funkcjonariuszy kierowca gwałtownie przyspieszył, a ostatecznie uderzył w radiowóz. Został zatrzymany. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

 

śląska policja

 

 

"Podczas przeszukania przewożonego bagażu policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną i amunicję, a także worek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji policyjnym testerem okazało się, że proszek to amfetamina o łącznej wadze ponad pół kilograma" - podała policja.

 

Sprawę wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora. Amfetamina trafiła do policyjnego laboratorium. Eksperci wypowiedzą się również na temat broni i amunicji, znalezionej w bagażu motocyklisty.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie