Chciał przemycić pół kilograma kokainy. Narkotyki schował pod peruką

Świat
Chciał przemycić pół kilograma kokainy. Narkotyki schował pod peruką
Policia Nacional

Uwagę policjantów na lotnisku w Barcelonie zwróciło "nerwowe zachowanie" i "niecodzienny kształt włosów" jednego z mężczyzn. Okazało się, że na głowie Kolumbijczyka była peruka, pod którą próbował przemycić narkotyki. Gdy zdjął sztuczne włosy, funkcjonariuszom ukazała się półkilogramowa paczka kokainy.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca na lotnisku w Barcelonie, jednak dopiero teraz o sprawie poinformowała hiszpańska policja.

 

Kolumbijczyk miał pod peruką paczkę z 503 gramami narkotyków. Przemycany ładunek był przyklejony do jego głowy taśmą.

 

Wartość kokainy wyceniono na ponad 30 tys. euro. 65-latek został aresztowany.

 

Jak podkreśla "The Guardian", Hiszpania jest popularnym punktem przerzutu kokainy z Kolumbii. Poza dużymi ładunkami, na lotniskach często łapani są drobni przemytnicy, którzy za pomocą najróżniejszych sposób próbują przewieźć nielegalne substancje. 

 

Narkotyki w prezerwatywach

 

Jedna z zatrzymanych kobieta ukryła kiedyś 1,7 kg kokainy w implantach piersi. Inny z przemytników miał natomiast narkotyki przyklejone do brzucha. W trakcie przesłuchania przyznał się także do połknięcia 35 prezerwatyw wypełnionych nielegalnymi substancjami.

 

Z badań prowadzonych przez Unię Europejską wynika, że Hiszpania jest jest szóstym największym konsumentem kokainy w UE. Przed nią są: Wielka Brytania, Holandia, Dania, Francja i Irlandia.

zdr/ml/ theguardian.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie