Mieszkańców Kalisza obudził potężny huk. Nieznani sprawcy wysadzili bankomat

Polska

Przed godziną 4 rano mieszkańców Kalisza obudził potężny huk. Przy ul. Wyszyńskiego nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Górna część bankomatu została całkowicie zniszczona, natomiast dolna część, w której przechowywane są pieniądze, wyglądała na nieuszkodzoną.

Policja w Kaliszu (woj. wielkopolskie) szuka sprawców wysadzenia bankomatu na osiedlu Dobrzec. Funkcjonariusze nie informują o szczegółach zdarzenia, nie podają też, ile pieniędzy zrabowano z urządzenia.

 

- Na chwilę obecną nikt nie został zatrzymany - powiedziała odinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

 

Do eksplozji doszło przed 4 nad ranem. Jej siła była na tyle duża, że wyrwała bankomat ze ściany, uszkadzając przy tym mur budynku i jego elewację. 

 

"Z kapturami, pochyleni uciekali"

 

- Potworny huk mnie obudził i dźwięk tłuczonego szkła, a później cisza zapadła - powiedziała Polsat News pani katarzyna, mieszkanka kaliskiego osiedla Dobrzec. 

 

- Z kapturami, w takiej pochylonej pozycji uciekali. Trzy osoby, podobno wśród nich była jedna kobieta, ale ja jej nie widziałam - opowiadały inne mieszkanki osiedla. 

 

Część świadków twierdzi, że sprawcy nie mówili po polsku. Do wysadzenia bankomatu mogli użyć butli z gazem. - Mnie obudziło takie szuranie, przesuwanie butli. Widziałam tylko wężyki takie białe - powiedziała Polsat News jedna z mieszkanek osiedla. 

 

Nikt nie został poszkodowany wskutek eksplozji.

pgo/prz/ PAP, polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze