Wysadzony bankomat w Grębocicach. Z okien wyleciały szyby. Policja sprawdza, czy zginęły pieniądze

Polska
Wysadzony bankomat w Grębocicach. Z okien wyleciały szyby. Policja sprawdza, czy zginęły pieniądze
Twój News/Monika

Około 3 nad ranem we wtorek ktoś wysadził bankomat w Banku Spółdzielczym w Grębocicach (woj. dolnośląskie). Urządzenie stoi w przedsionku, dlatego podmuch wybił w placówce szyby, a niektóre okna zostały wypchnięte z futryn. Plac przed bankiem zasypało szkło. Nie wiadomo, czy zginęły pieniądze. Sprawców szuka policja.

"Dzisiejszej nocy około 3 nad ranem nieznani sprawcy wysadzili bankomat przy ulicy Głogowskiej w Grębocicach. Wybuch był tak duży ze wysadziło szyby. Na miejscu jest policja" - napisała Monika, czytelniczka polsatnews.pl.

 

Informacje potwierdziła Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.

 

- Około godziny 3 nad ranem w Grębocicach doszło do zniszczenia bankomatu - poinformował st. sierż. Przemysław Rybikowski oficer prasowy KPP w Polkowicach.

 

- Trwa szacowanie strat - dodał policjant. W południe w banku trwały jeszcze czynności policji.

 

Funkcjonariusze z Polkowic i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalają, czy z bankomatu zginęły pieniądze oraz w jaki sposób urządzenie zostało wysadzone.

 

- Oddział banku został zamknięty, nie wiemy jak długo pozostanie zamknięty - powiedział polsatnews.pl Przemysław Szpurka, dyrektor sieci sprzedaży w Banku Spółdzielczym we Wschowie. jak stwierdził to pierwsze tego typu zdarzenie w okolicy.

 

Placówka jest wyposażona w monitoring wizyjny - poinformował Bank Spółdzielczy we Wschowie.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie