Wysadzili bankomat w Świeradowie-Zdroju. Zniszczone wejście i hol do sklepu

Polska

W środę około godziny 3 nad ranem nieznani sprawcy wysadzili bankomat PKO BP w Biedronce przy ul. 11 listopada w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku. Urządzenie zostało doszczętnie zniszczone. Podobnie drzwi i hol sklepu, w którym się znajdowało. Przestępcy, aby dostać się do miejsca, w którym stał bankomat, najprawdopodobniej wyrwali drzwi kradzionym autem jadąc na wstecznym biegu.

- Sprawcy najprawdopodobniej jadąc autem na wstecznym biegu wyważyli drzwi, co uruchomiło alarmy. Niemal natychmiast nastąpił wybuch, po czym sprawcy bardzo szybko odjechali ze zrabowaną gotówką - relacjonował reporter lokalnego portalu eluban.pl, który pierwszy był na miejscu zdarzenia.

 

Policja nie ujawnia, jaka ilość gotówki została skradziona. Trwają przesłuchania świadków, zabezpieczane są też ślady na miejscu zdarzenia. 

 

Do podobnego zdarzenia doszło 6 kwietnia 2018 roku w Szklarskiej Porębie. Sprawcy wysadzili zewnętrzny bankomat i uciekli z kasetami z pieniędzmi. Samochód, którym się wówczas posłużyli wcześniej ukradli w Świeradowie-Zdroju. Pojazd i bankomatowe kasety później spalili. 

 

eluban.pl, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie