Lepkie listwy w bankomatach - nowy sposób na okradanie klientów banków

Biznes
Lepkie listwy w bankomatach - nowy sposób na okradanie klientów banków
pixabay.com/3dman_eu

Panele z taśmą klejącą umieszczono w szczelinach do odbioru banknotów. Pieniądze mogły przykleić się do listew, a potem trafić w ręce złodziei zamiast do portfeli klientów banków. Listwy w bankomatach zauważyli mieszkańcy Żagania (woj. lubuskie) i powiadomili policję, ta zaś zaapelowała o czujność. Nie udało się na razie ustalić, kto stoi za montażem paneli.

"Na terenie Żagania w ostatnim czasie doszło do przypadków, gdzie na bankomatach zauważone zostały metalowe nakładki umieszczone w miejscu, gdzie wysuwają się banknoty" - ostrzega żagańska policja.

 

- Były dwa zgłoszenia o przyklejonych nakładkach; w przypadku jednego z nich prowadzone jest postępowanie przygotowawcze - poinformowała polsatnews.pl st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji.

 

Brak informacji o poszkodowanych

 

Policjanci nie wykryli jeszcze sprawców. Jednocześnie nie zgłosił się nikt, kto straciłby w ten sposób swoje pieniądze. - Osoby, które znalazły się przy bankomacie, od razu zauważyły podejrzaną listwę - powiedziała rzeczniczka. 

 

Przestępcy mogą kraść również na inne sposoby, dlatego policja apeluje: "Należy zwracać uwagę na ewentualne urządzenia zamieszczone przy czytnikach kart, które mają za zadanie sczytywać dane z karty bankomatowej".

wka/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie