Film "Avengers: Endgame" przegonił "Avatara". Zarobił najwięcej w historii

Kultura
Film "Avengers: Endgame" przegonił "Avatara". Zarobił najwięcej w historii
Kadr z filmu "Avengers: Endgame"

Ponad 2 miliardy 790 mln dolarów - tyle od 26 kwietnia zarobił w kinach na całym świecie film "Avengers: Endgame" (polski tytuł Avengers: Koniec gry - red.). Produkcja Disneya pobiła o ok. 500 tys. dolarów rekord należący do "Avatara" w reżyserii Jamesa Camerona.

Prezes Marvel Studios Kevin Feige ogłosił sukces już w sobotę podczas panelu firmy na konwencie Comic Con w San Diego.

 

"Ogromne gratulacje dla Marvel Studios i Walt Disney Studios. Dziękujemy fanom na całym świecie, którzy pomogli Avengersom wznieść się na wyżyny" - poinformował wiceprzewodniczący Disney Studios Alan Horn w oświadczeniu przekazanym magazynowi "The Holywood Reporter".

 

"Avatar" i "Avengers" w jednym studiu

 

Zaledwie dwa miesiące po premierze nowi "Avengersi" wrócili do kin w zmienionej formie. Aby zachęcić ludzi do ponownego obejrzenia produkcji dodano sceny po napisach końcowych, których nie było w oryginalnej wersji.

 

Przez blisko dziewięć lat niezagrożonym liderem w światowym boxoffice był "Avatar". Film Jamesa Camerona zarobił 2 mld 789 mln dolarów. Pierwszą trójkę najbardziej kasowych filmów zamyka inny film tego samego Camerona - "Titanic" z 1997 r. Ma on na koncie jak dotąd 2 mld 187 mln dolarów.

 

Studio 21st Ceuntry Fox, które wyprodukowało "Avatara" w marcu tego roku zostało przejęte przez studio Disneya. Tym samym kolejne części superprodukcji Camerona, których premiery wielokrotnie przekładano zostaną wyprodukowane przez właściciela praw do historii i rzeczywistości "Avengersów".

 

"Utalentowani filmowcy, którzy stoją za tymi światami mają jeszcze wiele do zaoferowania i nie możemy się doczekać przyszłości zarówno uniwersum MCU (Marvel Cinematic Universe), jak i Pandory (fikcyjnej planety, na której rozgrywa się akcja "Avatara" - red.)" - poinformował Alan Horn z Disneya.

 

Czwarta faza MCU

 

Film "Avengers: Endgame" jest przedostatnią częścią tzw. trzeciej fazy MCU. Każdy z 23 filmów opowiada o przygodach superbohaterów znanych z komiksów wydawnictwa Marvel Comics takich jak: Iron Man, Spider-Man, Kapitan Ameryka, czy Thor.

 

W sobotę podczas panelu Comic Con w San Diego zapowiedziano produkcje, które stworzą czwartą fazę MCU. Wśród nich są filmy przedstawiające zupełnie nowe postacie kinowego uniwersum ("The Eternals", "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings"), a także kontynuację przygód znanych bohaterów ("Czarna Wdowa", "Doctor Strange in the Mulitverse of Madness", "Thor: Love and Thunder").

 

Na czwartą fazę składać mają się również seriale, które mają być dostępne jedynie w płatnej usłudze streamingowej Disney+. Jej premiera w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na listopad 2019 r.

bas/hlk/ "The Hollywood Reporter", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie