Kaczyński spóźnił się na piknik przez "kryzys w UE". Spotkał się z przedstawicielem CDU

Polska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę z wysoko postawionym wysłannikiem niemieckiej partii CDU; tematem rozmów była obsada unijnych stanowisk - wynika z informacji PAP uzyskanych w PiS.

O spotkaniu wspomniał sam prezes PiS podczas pikniku rodzinnego w gminie Gózd. - Przepraszam, bo się spóźniłem, a tego nie wolno robić. Ale mamy - miejmy nadzieję mały - kryzys w Unii Europejskiej i trzeba było porozmawiać z wysłannikami i dlatego nie mogłem być tutaj na czas - mówił Kaczyński do uczestników pikniku.

 

Jak wynika z informacji PAP wczesnym popołudniem lider PiS spotkał się w Warszawie z wysłannikiem niemieckiego CDU.

 

Obsada unijnych stanowisk

 

Rozmowa - jak poinformowało źródło PAP - dotyczyło umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej; chodzi o wzajemne popieranie kandydatów na najważniejsze stanowiska w Brukseli. Spotkanie było konsekwencją odrzucenia kandydatury b. premier, europoseł Beaty Szydło na stanowisko szefowej unijnej komisji ds. zatrudnienia.

 

W tym tygodniu w Brukseli ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą niemieckiej szefowej MON Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

 

Prawo i Sprawiedliwość rozważa ponowne wystawienie kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia.

prz/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie