Biedroń wezwał socjalistów do głosowania przeciwko Szydło

Świat
Biedroń wezwał socjalistów do głosowania przeciwko Szydło
PAP/Radek Pietruszka

Szef Wiosny, europoseł Robert Biedroń wezwał socjalistów do głosowania w środę przeciw kandydaturze byłej premier Beaty Szydło (PiS) na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia PE. - Nie można było zagłosować za tą kandydaturą - poinformował Biedroń.

Była polska premier w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą było 21 posłów, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

 

Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji przeciw kandydaturze Szydło głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz Zjednoczonej Lewicy Europejskiej (GUE). Wiceprzewodniczącymi z PiS innych komisji zostali Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki i Witold Waszczykowski.

 

"Kontynuacja szkodliwych działań Platformy"

 

"Robert Biedroń z delegacji Wiosny w PE wezwał wczoraj członków swojej grupy politycznej - S&D (Socjalistów i Demokratów - red.) do głosowania przeciwko kandydatom z PiS-u. Wyjątkowo głupia, podszyta polit. ideologią zemsta, która nie pomaga Polsce i jej interesom w PE. To kontynuacja szkodliwych działań Platformy" - napisała w czwartek na Twitterze Beata Mazurek.

 

Biuro prasowe Roberta Biedronia potwierdziło, że Biedroń wezwał socjalistów do tego, aby nie głosowali na kandydaturę Szydło.

 

"Uważam, że nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło. PiS jest partią antyeuropejską, antydemokratyczną. W interesie Polski, wszystkich Polek i Polaków jest, by wpływ PiS na nasze życie także na polu europejskim był jak najmniejszy. Także dlatego Wiosna jest tak potrzebna w PE, by głośno i zdecydowanie mówić o populizmie partii rządzącej i prezentować to, co jest naszym faktycznym interesem" - napisał Biedroń w komentarzu, pytany o tę sprawę.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze