Ciało noworodka w szafie. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa dziecka

Polska

Policjanci w jednym z mieszkań w Miejskiej Górce k. Rawicza (Wielkopolskie) znaleźli w szafie ciało noworodka. Według wstępnych ustaleń chłopiec urodził się żywy; zginął od uderzeń w głowę. Zarzut zabójstwa usłyszała matka dziecka, która przed rodziną i sąsiadami miała ukrywać fakt, że jest w ciąży.

We wtorek 30-letnia kobieta została przywieziona przez swojego partnera do szpitala w Rawiczu. Mężczyzna był zaniepokojony złym stanem zdrowia kobiety. Lekarze ustalili, że kobieta niedawno rodziła.

 

Policjanci udali się do mieszkania kobiety. W szafie znaleźli ciało noworodka.

 

"O ciąży nie wiedzieli nawet najbliżsi"

 

- Kobieta ukrywała fakt, że jest w ciąży. Nie wiedziały o tym nawet osoby najbliższe. Urodziła dziecko w chwili, kiedy w domu nie było nikogo - poinformował Polsat News Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

 

Mieszkańcy Miejskiej Górki są zszokowani tragedią. Kobieta swój zły stan zdrowia i przybranie na wadze miała tłumaczyć ciężką chorobą.

 

- Jestem wstrząśnięta tym, bo jeśli nie chciała dziecka, to mogła oddać go do adopcji. Szkoda tego dziecka - mówi pani Czesława, mieszkanka miejscowości.

 

W piątek po południu kobieta po wypisaniu ze szpitala, została zatrzymana. Prokurator postawił jej zarzut zabójstwa. 30-latce może grozić nawet dożywocie.

bas/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie