Żywy noworodek porzucony w lesie. Był zamknięty w plastikowym worku

Świat

Policjanci z amerykańskiego stanu Georgia uratowali noworodka porzuconego w lesie. Dziecko było zamknięte w plastikowym worku. Trwają poszukiwania matki dziecka. Policja opublikowała wideo z dramatycznej akcji ratunkowej.

Dziecko zostało odnalezione 6 czerwca w miejscowości Cumming w hrabstwie Forsyth. 

 

Porzucona w lesie dziewczynka płakała tak głośno, że usłyszeli ją mieszkańcy sąsiadującego z lasem domu. Wezwali policję, która po przeczesaniu terenu odnalazła dziecko.

 

Torba przysypana leśną ściółką 

 

Noworodek ukryty był w plastikowej torbie przysypanej leśną ściółką. Uratowana dziewczynka została prawdopodobnie porzucona w lesie niedługo po porodzie. Dziecko nie miało nawet odciętej pępowiny.

 

Dziewczynce na miejscu została udzielona pierwsza pomoc, a następnie trafiła do szpitala.

 

 

Mogła bez konsekwencji przekazać dziecko odpowiednim instytucjom 

 

Jak poinformowało biuro szeryfa, dziecko rozwija się prawidłowo, znajduje się pod opieką Departamentu do spraw Rodziny i Dzieci stanu Georgia.

 

Policja opublikowała wideo z dramatycznej akcji ratunkowej. Funkcjonariusze mają nadzieję, że dzięki upublicznieniu nagrania, uda się wyjaśnić sprawę.   

 

Jak informują miejscowe media, zgodnie z prawem stanu Georgia, matka, która nie chce dziecka, może w ciągu 30 dni od urodzenia, przekazać je odpowiednim instytucjom bez żadnych konsekwencji.

dk/grz/ Fox5, CNN

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!