"Żniwa" w Warszawie. 13,3 tys. sprawdzonych aut, 7,7 tys. mandatów i 2 tys. zatrzymanych praw jazdy

Polska
"Żniwa" w Warszawie. 13,3 tys. sprawdzonych aut, 7,7 tys. mandatów i 2 tys. zatrzymanych praw jazdy
Komenda Stołeczna Policji

W pół roku policyjna grupa "Speed" działająca w Komendzie Stołecznej doprowadziła do odebrania praw jazdy za brawurową jazdę 2045 kierowcom. Głównie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili także 1021 innych wykroczeń i nałożyli w sumie ponad 8 tys. mandatów. Sprawami 126 kierowców zajęły się sądy.

Od momentu powołania specjalnej grupy pościgowej warszawskiej drogówki policjanci namierzyli 7700 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. 

 

Ponad 2 tys. z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Policjanci stwierdzili blisko 1021 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących.

 

W trakcie półrocznych działań nałożono ponad 8 tys. mandatów karnych, a w 126 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali także 364 dowody rejestracyjne.

 

W listopadzie 2018 r. w stołecznym wydziale ruchu drogowego powołano grupę specjalną "Speed" do walki m.in. z nielegalnymi wyścigami.

 

Obok policjantów z wydziału ruchu drogowego w działaniach uczestniczą funkcjonariusze wydziałów: kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi do poszukiwania narkotyków.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie