Wypadek szybowca pod Ostrowem Wielkopolskim. Pilot nie żyje

Polska
Wypadek szybowca pod Ostrowem Wielkopolskim. Pilot nie żyje
PAP/Tomasz Wojtasik

Pilot szybowca zginął po tym, jak prowadzona przez niego maszyna nagle uderzyła w ziemię. Zdarzenie miało miejsce w sobotę po południu w okolicy wsi Szczury koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Do wypadku doszło po godzinie 13 - poinformował w sobotę oficer dyżurny ostrowskiej straży pożarnej.

 

- Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, że szybowiec uderzył pionowo w ziemię. Na miejscu jest obecnie pięć zastępów straży pożarnej - podał dyżurny Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Do wypadku doszło podczas Szybowcowych Mistrzostwa Polski w Michałkowie, które odbywały się na lotnisku niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Portal infoostro.pl podał, że szybowiec spadł we wsi Szczury. Według portalu faktykaliskie.pl podczas imprezy wiał silny wiatr.

 

- O wypadku zostaliśmy powiadomieni po godz. 13:00. Zginął pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - powiedziała portalowi faktykaliskie.pl sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej policji.

 

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon pilota. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

 

Radio RMF FM, które poinformowało o wypadku podało, że szybowiec, który spadł na ziemię, uczestniczył w imprezie lokalnego aeroklubu z udziałem około 40 pilotów.

hlk/ PAP, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie