Kaczyński przedstawił następców Mazurek

Polska
Kaczyński przedstawił następców Mazurek
Polsat News

Posłanka Anita Czerwińska obejmie obowiązki rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, mazowiecki radny Radosław Fogiel - zastępcy rzecznika - poinformował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zmiana na tym stanowisku była konieczna, gdyż dotychczasowa rzecznik ugrupowania Beata Mazurek w niedawnych wyborach do PE zdobyła mandat europosła.

 

"Liczymy na dobrą współpracę"

 

- Poseł Anita Czerwińska jest od dzisiaj rzecznikiem naszej partii, naszego klubu. Jej zastępcą jest pan Radosław Fogiel, szef mojego biura, wieloletni działacz naszej partii i także radny w województwie mazowieckim - oświadczył w poniedziałek Jarosław Kaczyński.

 

Czerwińska podkreśliła, że wraz z Foglem są do dyspozycji mediów. - Liczymy na dobrą współpracę - dodała.

 

W poniedziałek po południu na Twitterze powstało konto Rzecznik PiS. Posłanka usunęła swoje prywatne konto w serwisie.

 

Anita Czerwińska to przewodnicząca warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". W 1999 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w korporacjach, takich jak US West Polska i telewizja HBO.

 

Była zaangażowana w organizację miesięcznic smoleńskich. Z ramienia PiS kandydowała w wyborach do Sejmu w 2011 r. oraz w wyborach europejskich w 2014 r. i 2019 r. W 2015 r. wystartowała ponownie do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 7068 głosów. Jest członkiem sejmowych komisji: kultury i środków przekazu, polityki społecznej i rodziny oraz ds. UE. 

 

Asystent Kaczyńskiego

 

Radosław Fogiel urodził się w 1985 r., od 2001 r. jest członkiem PiS. Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Fogiel jest asystentem i dyrektorem biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego. 

 

Bez powodzenia kandydował z list PiS do Sejmu w 2005 r. W wyborach samorządowych w 2006 r. startował do Rady Miasta w Radomiu nie zdobywając mandatu radnego, objął go jednak w 2007 r. zajmując miejsce Wojciecha Skurkiewicza wybranego do Senatu. W 2010 r. nie uzyskał reelekcji.

 

W 2014 r. został radnym sejmiku mazowieckiego, gdzie objął stanowisko wiceprzewodniczącego komisji rolnictwa. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła. W wyborach samorządowych w 2018 r. ponownie uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego. 

prz/pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!