[WIDEO] Dwóch uczniów na elektrycznej hulajnodze wjechało na trasę S8

Polska
[WIDEO] Dwóch uczniów na elektrycznej hulajnodze wjechało na trasę S8
Polsat News

W sieci pojawił się film, na którym widać dwóch uczniów z plecakami podróżujących jedną hulajnogą po trasie S8 w Warszawie. Do zdarzenia doszło niedaleko Węzła Modlińska. Nastolatkowie jechali pasem technicznym zatłoczonej trasy.

W Polsce e-hulajnogi dostępne są we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie

 

Aby z nich skorzystać, należy zainstalować bezpłatną aplikację. Dzięki niej można m.in. zlokalizować hulajnogę, sprawdzić poziom jej naładowania i prognozowany zasięg. Po zakończeniu przejazdu urządzenie można zostawić w dowolnym miejscu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Obecnie w polskim prawie nie ma regulacji, które dotyczą np. hulajnóg elektrycznych, dlatego ich użytkownicy są traktowani jako piesi, którzy powinni korzystać z chodników.

  

Tymczasem na nagraniu, które trafiło do sieci widać dwie młode osoby, które poruszają się hulajnogą elektryczną po trasie S8 w Warszawie. Do sytuacji miało dojść 4 czerwca.

 

 

Hulajnogi jak rowery

 

- Hulajnogi będą mogły poruszać się po chodnikach tylko wtedy, gdy nie będzie drogi dla rowerów i dopuszczalna prędkość na drodze obok chodnika będzie wyższa niż 30 km na godzinę - powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceminister Weber.

 

Jak dodał, kierujący urządzeniami transportu osobistego będzie musiał "poruszać się po chodniku powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym".

Z kolei rzecznik rządu przekazał w Polsat News, że jeszcze żadne decyzje nie zostały podjęte

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie