Ciało zakopane na nieużytkach w Siemianowicach Śląskich. Policja szuka zabójcy

Polska
Ciało zakopane na nieużytkach w Siemianowicach Śląskich. Policja szuka zabójcy
slaska.policja.gov.pl

- Zakopane na nieużytkach w centrum Siemianowic Śląskich zwłoki z obrażeniami zostały znalezione w sobotę wieczorem - powiedziała polsatnews.pl podkomisarz Tatiana Lukoszek, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w tym mieście. Ofiarą jest młody mężczyzna, na którego ciele ujawniono obrażenia głowy. Może to wskazywać na to, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Do zabójstwa doszło prawdopodobnie przed kilkoma dniami. Policja zna tożsamość przypuszczalnego sprawcy - to mężczyzna w wieku około 50 lat, podobnie jak ofiara także jest mieszkańcem Siemianowic Śląskich. Ofiara i poszukiwany znali się.

 

Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów domniemany zabójca jest poszukiwany w całym województwie. Jego znakiem charakterystycznym jest to, że nie ma kciuka u prawej dłoni. Jeszcze w poniedziałek lub we wtorek - za poszukiwanym powinien być rozesłany list gończy. 

 

Mundurowi nie wiedzą na razie, w jakich okolicznościach doszło do zabójstwa i jaki był motyw popełnienia zbrodni. - Jest branych pod uwagę wiele wątków i wiele motywów. Na chwilę obecną nie mamy jednoznacznej odpowiedzi - wskazała policjantka. 

 

W rozmowie z polsatnews.pl zastępca Prokuratora Rejonowego w Siemianowicach Śląskich Katarzyna Bryla powiedziała, że sekcja zwłok ofiary wstępnie zaplanowana jest na wtorek na godzinę 9:00. Śledczy dla dobra sprawy nie ujawniają szczegółów śledztwa. 

hlk/maw/dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie