Zmumifikowane zwłoki kobiety w mieszkaniu we Wrocławiu. Syn mógł mieszkać ze zmarłą matką kilka lat

Polska
Zmumifikowane zwłoki kobiety w mieszkaniu we Wrocławiu. Syn mógł mieszkać ze zmarłą matką kilka lat
Google Maps
Na zdjęciu: Plac Staszica we Wrocławiu.

Lokal zamieszkiwał mężczyzna, który kilka dni temu zmarł w szpitalu. To po jego śmierci natrafiano na ciało. Szczelnie zawinięte zwłoki 87-letniej kobiety były zmumifikowane, zostały zakonserwowane solą. Śledczy podejrzewają, że kobieta mogła umrzeć nawet pięć lat temu, a w tym czasie syn pobierał jej emeryturę. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Zmumifikowane zwłoki starszej kobiety znaleziono w mieszkaniu na Nadodrzu, przy pl. Staszica. Zamieszkujący w nim mężczyzna zmarł kilka dni temu we wrocławskim szpitalu.

 

Osoba, która weszła do mieszkania, zauważyła szczelnie zawinięte ciało kobiety.

 

Zwłoki były posypane solą. Ciało kobiety były bardzo dobrze zakonserwowane - przybyli na miejsce funkcjonariusze i prokurator nie czuli odoru rozkładających się zwłok.

 

Mógł przez pięć lat mieszkać z trupem

 

Odnaleziona zmarła kobieta była matką nieżyjącego mężczyzny. Wrocławianin prawdopodobnie okłamywał bliskie osoby informując je, że staruszka mieszka w domu opieki społecznej. 

 

Według ustaleń, ciało mogło leżeć w mieszkaniu nawet przez pięć lat - poinformowała gazetawroclawska.pl. Weryfikowana ma być także jest wersja, według której syn kobiety nie zgłosił śmierci matki, w celu pobierania za nią świadczeń z ZUS.

 

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w tej sprawie, więcej szczegółów wykaże również sekcja zwłok.

 

rob/hlk/ gazetawroclawska.pl, wroclaw.eska.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie