"Wśród wyborców PO jest wielu ludzi, którzy zaczynają się przekonywać do PiS". Poręba w "Graffiti"

Polska

- Są dwa obozy w Polsce, ale te wybory pokazały, że PiS przesuwa się też na zachód Polski. Wygrywamy konsekwencją, wiarygodnością przekazu i przekonaniem, że jesteśmy po to, by Polakom żyło się lepiej - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News szef kampanii PiS do Parlamentu Europejskiego, europoseł Tomasz Poręba.

Tomasz Poręba do europarlamentu startował z pierwszego miejsca na Podkarpaciu, gdzie zdobył 37 proc. głosów. 

 

Gość Piotra Witwickiego powiedział, co jego zdaniem przyczyniło się do dobrego wyniku PiS w wyborach do europarlamentu.

 

- Wybory wygrywa się mobilizacją. Nie da się prowadzić profesjonalnej kampanii bez dobrych badań. Rzeczywiście w tej kampanii wiele wysiłku włożyliśmy, aby na bieżąco być z nastrojami społecznymi. W te nastroje trafiliśmy z przekazem. To jest duży sukces Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Poręba.

 

"Mamy wiarygodność, dotrzymujemy słowa"

 

Na pytanie prowadzącego czy uważa, że społeczeństwo się liberalizuje odpowiedział, że "na pewno jest pewna zmiana w tym kierunku, ale przy umiejętnym przekierowaniu przekazu nie wpłynęła ona na poparcie dla PiS".

 

- My potrafiliśmy zareagować w sposób bardzo pryncypialny jeżeli chodzi o obronę wartości. Bardzo pryncypialnie wypowiadaliśmy się jeżeli chodzi o pedofilię, temat, który był w tej kampanii mocno podkreślony. To pan Jarosław Kaczyński mówił, że ani purpura ani Nobel nie uchronią sprawców pedofilii - powiedział Poręba.

 

Dodał, że w kampanijnym przekazie "chodzi o jasne deklaracje".

 

- Chodzi o to, że Prawo i Sprawiedliwość ma tę wiarygodność, że jeżeli coś mówi to dotrzymuje słowa. To jest mocno zanotowane w głowach naszych wyborców, że wszystko to, co mówimy robimy oraz że jest to kontynuowane - tłumaczył.

 

- Polacy nie lubią być obrażani, poniżani, nie lubią być traktowani w sposób pogardliwy. Oczekują szacunku i chcą, by reprezentowali ich politycy bez kompleksów, którzy staną w obronie interesów Polski i Polaków i tych słabych i tych silniejszych. I ten przekaz jest istotny, ważny - powiedział szef kampanii PiS do europarlamentu.

 

"Będziemy kierować przekaz do wyborców Platformy"

 

Piotr Witwicki zapytał Porębę, jaki ma pomysł na aktywizację młodych wyborców na jesienne wybory.

 

- To jest target dla nas istotny, ważny. My nie możemy pozwolić sobie w kolejnej kampanii, żeby o tych młodych ludziach zapomnieć. My też pryncypialnie wypowiadaliśmy się w tej kampanii o ACTA2. Byliśmy przeciwko. A to jest temat ważny dla młodych ludzi, którzy będą głosować w przyszłości - zaznaczył Poręba.

 

Dodał, że "są dwa obozy w Polsce, ale te wybory pokazały, że PiS przesuwa się też na zachód Polski".

 

- Wygrywamy konsekwencją, wiarygodnością przekazu i przekonaniem, że jesteśmy po to, by Polakom żyło się lepiej - stwierdził.

 

Na pytanie czy PiS jest w stanie odebrać część głosów Platformie Obywatelskiej odpowiedział, że "na pewno PiS będzie kierował do niech przekaz".

 

- Tam jest wielu ludzi, którzy zaczynają się przekonywać do PiS. Myślę, że są pewne symptomy tego, że ta wiarygodność i ten przekaz, to dotrzymywanie słowa również trafia do wyborców Platformy. Musimy teraz bardzo ciężko pracować, nie możemy dać się uśpić - powiedział.

 

las/prz/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze