Świętokrzyskie: 49-latka z zarzutem zabójstwa męża. Grozi jej dożywocie

Polska
Świętokrzyskie: 49-latka z zarzutem zabójstwa męża. Grozi jej dożywocie
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Zarzut zabójstwa męża postawiła w piątek prokuratura 49-letniej mieszkance gminy Małogoszcz (Świętokrzyskie). Według śledczych mężczyzna zmarł na skutek obrażeń po ciosie nożem, zadanym przez kobietę w klatkę piersiową.

Do zdarzenia doszło w środę w Żarczycach Dużych w domu, w którym mieszkali małżonkowie.

 

- Zofia H. zadała mężowi jeden cios nożem w klatkę piersiową. Do mężczyzny została wezwana karetka pogotowia, lecz pomimo udzielenia mu pomocy medycznej poniósł on śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny, przesłuchano też pierwszych świadków, wykonano sekcję zwłok - podał w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

 

Kobieta została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu. W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Jędrzejowie usłyszała zarzut zabójstwa.

 

- Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie ustosunkowała się wprost do zarzucanego jej czynu - złożyła krótkie wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa nie można ujawnić" - zaznaczył Prokopowicz.

 

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na trzy miesiące. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!