USA: 4-latek zastrzelił swoją 6-letnią siostrę. Szeryf zrezygnował z wniesienia oskarżenia

Świat
USA: 4-latek zastrzelił swoją 6-letnią siostrę. Szeryf zrezygnował z wniesienia oskarżenia
Google Maps
Na zdjęciu: biuro szeryfa okręgu Paulding w stanie Georgia, USA.

"4-letni brat sięgnął po pistolet leżący na konsoli w samochodzie i niechcący strzelił, trafiając swoją 6-letnią siostrę w głowę" - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Paulding. Do tragedii doszło w środę 10 kwietnia po południu niedaleko Atlanty w stanie Georgia w USA. Matka dzieci na chwilę wysiadła z auta, ponieważ nie mogła go uruchomić. Wtedy usłyszała strzał.

Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala w Atlancie, lekarzom nie udało się jej uratować i dwa dni później zmarła. Biuro szeryfa poinformowało na swoim profilu na Facebooku, że nie zamierza wnosić oskarżenia w tej sprawie.

 

"Chcemy przypomnieć wszystkim, aby ich broń palna była rozładowana i zabezpieczona w miejscu oddalonym od dzieci, aby zapewnić, że nigdy więcej się to nie powtórzy" - napisał w oświadczeniu szeryf Gary Gulledge.

 

Detektywi ustalili na miejscu wypadku, że rodzina akurat wyjeżdżała z domu. Gdy samochód nie chciał zapalić na ulicy przed domem, matka wysiadła z niego zostawiając w środku dzieci. Wtedy doszło do postrzelenia.

 

Ranna w głowę dziewczynka w chwili przewiezienia do szpitala była w stanie krytycznym.

 

Na portalu crowdfundingowym internauci zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny. Od piątku zebrano już ponad 30 tys. dolarów.

 

maw/hlk/ foxnews.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie