Siemoniak: wszyscy musimy być Arłukowiczami. Nie spać i jeździć

Polska

- To jest dowód, że można wygrać jesienne wybory - mówił o kampanii Bartosza Arłukowicza Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w "Wydarzeniach i Opiniach". - Wszyscy musimy być Arłukowiczami. Nie spać, jeździć, rozmawiać, rozmawiać, od najmniejszej miejscowości - dodał polityk.

Siemoniak ocenił wynik wyborów i stwierdził, że Koalicji Europejskiej zabrakło mobilizacji.

 

- Dzisiaj mieliśmy spotkanie szefów regionów. Z tej analizy wynika, że była zbyt mała mobilizacja w kluczowych miejscach - na zachodzie Polski i w dużych miastach. I nadzwyczajna mobilizacja w mniejszych miejscowościach - powiedział.

 

Pokolenie konkretu: praca, płaca, żłobek

 

- Trzeba się przyjrzeć, dlaczego w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców i na wsi tak gremialnie, inaczej niż w poprzednich wyborach, mieszkańcy poszli głosować - mówił polityk PO.

 

Odnosząc się do niskiej frekwencji wśród najmłodszych uprawnionych do głosowania, Siemoniak stwierdził, że "to pokolenie jest pokoleniem konkretu".

 

- Ich najbardziej interesują warunki życia. Praca, płaca, żłobek. Jeśli ich przyciągać do polityki, to trzeba o takich rzeczach mówić - dodał.

 

Jego zdaniem, Platforma Obywatelska ma jednak dla takich ludzi "program wyższa płaca".

 

"Nie mieli złej woli"

 

Zapytany o kampanię Włodzimierza Cimoszewicza "jedynki" w okręgu warszawskim, który był krytykowany za brak tej aktywności przed wyborami, wicelider PO stwierdził: - Widać jego sztabowcy uznali, że jest osobą na tyle rozpoznawalną, że nie potrzeba billboardów stawiać.

 

- 200 tys. to jest bardzo dużo - ocenił wynik Cimoszewicza.

 

Odnosząc się do krytykowanej wizyty na wałach powodziowych Grzegorza Schetyny, Siemoniak stwierdził, że politycy koalicji "nie mieli złej woli". - Szczegóły mogą umknąć przy intensywnej kampanii - powiedział były szef MON. 

 

- Schetyna się na tym zna, ma doświadczenie z MSWiA - dodał.


Pytany o współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym, stwierdził, że po zdobyciu trzech mandatów do Parlamentu Europejskiego "PSL może mieć poczucie satysfakcji i z tej kampanii, i obecności w europarlamencie".

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

msl/hlk/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze