Alvaro Soler, gwiazda muzyki latynoskiej, w szpitalu. Dał koncert dla dzieci oddziału onkologicznego

Polska

Dla tysięcy fanów zaśpiewa w Poznaniu i Warszawie, ale w piątek dał koncert dla ciężko chorych dzieci. Popularny w Polsce Alvaro Soler, hiszpański wokalista, międzynarodowa gwiazda muzyki latynoskiej, odwiedził małych pacjentów oddziału onkologicznego w Poznaniu.

Spoglądając na to, co działo się na korytarzu dziecięcej onkologii na 5 minut przed przyjazdem Solera, można by pomyśleć, że to pacjenci wystąpią dla muzyka, a nie on dla nich.


Ta wizyta była ściśle skrywaną tajemnicą. Wiedział o niej tylko personel szpitala i przede wszystkim oni: najmniejsi pacjenci z najcięższymi chorobami.


- Wielka przyjemność dla każdego chorego dziecka, że ma jakąś frajdę z życia, że można fajną osobę spotkać – stwierdził Dominiki, jeden z pacjentów szpitala.

 

"Dla nas śpiewanie jest łatwe, dla nich słuchanie to frajda"


Hiszpański piosenkarz Alvaro Soler to międzynarodowa gwiazda muzyki latynoskiej. - Dla nas śpiewanie jest bardzo łatwe, dla nich słuchanie to frajda. Dlaczego tego dla nich nie robić? – zauważył Soler w rozmowie z reporterem "Wydarzeń".


- Dużo ciekawych osób tutaj przyjeżdża. Teraz, jak jest chora, to na pewno nie moglibyśmy jechać na koncert - powiedziała Barbara Przybyła, mama Jagody.


Na tym oddziale leczenie trwa miesiącami. - Jeżeli możemy te myśli skierować w inną stronę, a to jest akurat chwila śmiechu, zabawy, radości, no to należy to robić - mówi prof. Katarzyna Derwich, ordynator oddziału onkologii i hematologii dziecięcej szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

 

"Psyche jest niezwykle ważna, niezwykle istotna"


W leczeniu onkologicznym dobra energia ma niezwykłe znaczenie. - Psyche jest niezwykle ważna, niezwykle istotna, aby całościowo zapewnić komfort - wyjaśnia prof. Derwich.


Szpital od lat odwiedzają aktorzy, piosenkarze i sportowcy. - Wszystkie sławne osoby, które przychodzą, chcą spotkania kameralnego z dziećmi, żeby być tylko z nimi - mówi Beata Łukomska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 110 dla dzieci przewlekle chorych w Poznaniu.


"Wydarzenia", jako jedyne, mogły zarejestrować spotkanie z Solerem.

grz/luq/ "Wydarzenia", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie