Nietrzeźwi sędziowie na meczu III ligi. Sprawa trafi do sądu i PZPN

Polska

Dwaj sędziowie liniowi meczu piłki nożnej III ligi w Kraśniku (Lubelskie) w trakcie meczu byli pod wpływem alkoholu. Wobec arbitrów zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie - poinformowała policja.

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę po południu podczas meczu piłkarskiego III ligi między Stalą Kraśnik, a CHKS Chełmianka, który rozgrywany był na Stadionie Miejskim w Kraśniku. O tym, że sędziowie mogą być pod wpływem alkoholu, policję zawiadomił organizator meczu.

 

- Niemal równo z gwizdkiem kończącym pojedynek na boisku pojawili się funkcjonariusze kraśnickiej policji. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że jeden z mężczyzn miał 0,3 promila alkoholu w organizmie, a drugi - 0,6 promila. Sędzia główny był trzeźwy - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku Janusz Majewski.

 

Wobec dwóch arbitrów zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie w związku z wykonywaniem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. O sprawie został też powiadomiony Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie