Rosyjscy piłkarze skazani na kolonię karną. Za udział w bójce i wandalizm

Świat
Rosyjscy piłkarze skazani na kolonię karną. Za udział w bójce i wandalizm
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Aleksander Kokorin

Rosyjscy piłkarze Aleksander Kokorin i Paweł Mamajew zostali przez sąd w Moskwie skazani za udział w bójce i wandalizm. Do chuligańskiego zajścia, w którym obaj brali udział doszło w Moskwie 8 października 2018 roku.

Kokorin otrzymał wyrok 18 miesięcy pobytu w kolonii karnej, Mamajew - 17. Pozostali uczestnicy zajścia Kirył Kokorin i Aleksander Protasowicz spędzą w kolonii karnej także - odpowiednio - 18 i 17 miesięcy.

 

- Do uprawomocnienia się wyroku, wszyscy skazani pozostaną w areszcie - potwierdziła sędzia Jelena Abramowa, która przewodniczyła składowi orzekającemu i odczytała uzasadnienie.

 

Wideo pojawiło się w internecie

 

Do bójki z udziałem Kokorina i Mamajewa doszło 8 października w jednej z moskiewskich kawiarni. Gdy jeden z klientów zwrócił im uwagę na głośne zachowanie, zaczęli go obrażać i bić. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie.

 

Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denis Pak, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj musieli zwrócić się po pomoc medyczną do szpitala. Zgłosili się też na policję. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika przekazał także, że jego klient został również znieważony na tle narodowościowym.

 

Mamajew grał ostatnio w klubie piłkarskim FK Krasnodar, Kokorin - w Zenicie Sankt Petersburg. Oba kluby potępiły zachowanie swoich piłkarzy, przy czym Krasnodar zapowiedział rozwiązanie kontraktu z Mamajewem.

 

Paweł MamajewPAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Paweł Mamajew

 

Kokorin wystąpił w 48 meczach reprezentacji

 

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Zaś źródła w Rosyjskich Kolejach poinformowały, że sportowcy zachowywali się agresywnie w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Sankt Petersburgu.

 

27-letni Kokorin wystąpił dotychczas w 48 meczach reprezentacji Rosji, w których strzelił 12 goli. W połowie marca doznał ciężkiej kontuzji kolana, przez co nie mógł zagrać w mistrzostwach świata w swoim kraju. Starszy o trzy lata Mamajew zaliczył 15 występów w kadrze narodowej w okresie od 2010 do 2016 roku.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie