Przepychanki Biedronia i posłów PO na Twitterze. "Ciągle szukasz zaczepki?"

Polska
Przepychanki Biedronia i posłów PO na Twitterze. "Ciągle szukasz zaczepki?"
PAP/Jakub Kaczmarczyk/PAP/Marcin Bielecki

Lider Wiosny Robert Biedroń, po deklaracjach szefa PO Grzegorza Schetyny ws. walki z pedofilią, zadał mu publicznie pytania, ilu księży-pedofilów skazano w czasach rządów PO-PSL. "Kto zachowywał się jak biskupi, którzy udają, że nie widzą problemu? Czy przypadkiem to nie ty byłeś wtedy prezydentem? Dość z hipokryzją" - w ten sposób posłowie PO odnieśli się do wpisów Biedronia.

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

 

W niedzielę podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Szczecinie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówił m.in. że "każdy, kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie".

 

- Parasol ochronny trzeba rozpiąć nad dziećmi, żeby nie padały ofiarami pedofilii, nad kobietami, żeby je chronić przed przemocą, wreszcie nad zwykłymi ludźmi, żeby czuli się bezpiecznie. I my to zrobimy. Każda ofiara przestępstwa będzie wiedziała, że stoi za nią murem jej państwo, nasze wspólne państwo - mówił szef PO. - Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem. Ale w obronie dzieci nie cofniemy się przed nikim - zapowiedział Schetyna.

 

Do wypowiedzi Schetyny odniósł się lider Wiosny Robert Biedroń, który za pomocą Twittera zadał pytania liderowi PO. "1)Ilu księży-pedofili skazano w latach 2007-2015? 2) Udowodnijcie wreszcie, co jest ważniejsze dla @Platforma_org - poparcie Kościoła i kilka pp. (punktów procentowych - PAP) w sondażach czy godność ofiar i dobro dzieci?" - napisał Biedroń.

 

 

"To się nie broni"

 

Również aktywna w tej sprawie była posłanka koła Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, która jest "dwójką" na warszawskiej liście Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Odpowiadając na Twitterze posłanka pisała m.in., że "każdy z polityków, który teraz wykorzystuję tragedię ofiar księży pedofilów, której nie zauważał przed premierą filmu, niech chociaż zamilknie".

 

W odpowiedzi na wpis internautki, że "Tak źle, tak niedobrze. Wyobrażam sobie, co by się działo, gdyby szef największej partii opozycyjnej przemilczał temat", kandydatka Wiosny odpowiedziała: "Szef największej partii powinien dzisiaj przede wszystkim przeprosić wyborców, że nie dostrzegał problemu i go ignorował".

 

 

"Biedroń wielokrotnie mówił o rozliczeniu Kościoła. Łatwo znaleźć. Schetyna mówi na razie o rozliczeniu pedofilii, nie wymieniając kościoła. To się nie broni" - napisała także Scheuring-Wielgus.


"Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić?"


"Robercie, a jak było z afera pedofilską w Słupsku? Kto zachowywał się jak biskupi, którzy udają, że nie widzą problemu? Czy przypadkiem to nie Ty byłeś wtedy prezydentem? Dość z hipokryzją" - napisał na Twitterze do lidera Wiosny Roberta Biedronia Paweł Olszewski (PO).


Olszewski nawiązywał do sprawy dotyczącej instruktora miejskiej instytucji kultury. W kwietniu prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Mężczyzna, będąc instruktorem tańca w miejskiej instytucji kultury w Słupsku, miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.

 

 

"Robert naprawdę? Ciągle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?" - dopytywał na Twitterze Biedronia Sławomir Neumann (PO).

 

 

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie