Długi weekend na drogach. Tragiczny wypadek na A2, utrudnienia na A1, S8 i Zakopiance

Moto
Długi weekend na drogach. Tragiczny wypadek na A2, utrudnienia na A1, S8 i Zakopiance
OSP w Pcimiu

Dwie osoby zginęły w wyniku wypadku samochodu i ciężarówki na autostradzie A2 w woj. wielkopolskim. Ruch pojazdów w miejscu wypadku odbywa się już bez utrudnień. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i motocykla ruch drogą krajową numer 1 w Łódzkiem także odbywa się bez utrudnień. Z kolei na A1 między Ciechocinkiem a Włocławkiem tworzą się zatory przy punktach poboru opłat.

Do wypadku na A2 doszło w sobotę około południa na 165 km trasy. W wyniku zderzenia osobowej lancii z ciężarówką zginęły dwie osoby, jedna trafiła do szpitala.

 

Służby autostradowe poinformowały w sobotę po południu, że ruch pojazdów w miejscu wypadku odbywa się już bez utrudnień.

 

Na autostradzie A1 z Gdańska do Łodzi tworzą się zatory spowodowane dużym natężeniem ruchu samochodów. Czas oczekiwania przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi niedaleko Torunia wynosi 15-30 minut - poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

 

Zator w szczytowych okresach zaczyna się przed węzłem autostradowym Lubicz Dolny i sięga oddalonego od niego 2 km punktu poboru opłat Nowa Wieś, który jest ostatnim takim punktem na A1 z Gdańska do Łodzi.

 

Skończyły się z kolei utrudnienia na A1 na odcinku pomiędzy Ciechocinkiem i Włocławkiem, gdzie wcześniej na 179 km doszło do kolizji samochodu osobowego i motocykla. Do kolizji doszło na 179 km A1 w kierunku Łodzi, pomiędzy węzłami Ciechocinek i Włocławkiem Północ. 

 

Objazdy na S8

 

Z powodu akcji ratunkowej z udziałem śmigłowca LPR zablokowany jest przejazd drogą S8 w Brzozowcu (Łódzkie), gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policja kieruje ruch objazdami.

 

Jak podał dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, tuż przed godz. 16 doszło w tym miejscu do zderzenia dwóch samochodów osobowych; poszkodowane zostały dwie osoby.

 

Na czas lądowania śmigłowca zablokowany został przejazd S8 w obu kierunkach. Wprowadzono objazdy - w kierunku Warszawy zjazd na węźle Wieluń do drogi krajowej nr 74 i dk nr 45 lub drogi wojewódzkiej 482 i powrót na S8 na węźle Złoczew; analogicznie w drugim kierunku.

 

W sobotę kierowcy musieli zwolnić na Zakopiance, gdzie zapalił się samochód. Nie ma informacji o ofiarach. 

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie