Poważne utrudnienia dla kierowców na autostradzie A1. Trasa ma być gotowa w 2022 r.

Moto

Drogowcy rozpoczęli prace na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski. Ruch w obu kierunkach przeniesiono na jezdnię wschodnią. Zachodnia (w stronę Katowic) została zamknięta. Cały odcinek ma niemal 16 kilometrów. To kolejny etap łączenia autostrady A1 w całość. Po uzupełnieniu brakujących fragmentów z Gdańska do granicy z Czechami w Gorzyczkach będzie można przejechać w 5 godz.

W związku z rozpoczęciem prac remontowych w trzech miejscach autostrady A1 (Celiny - śląskie, Tuszyn-Piotrków Tryb. oraz Radomsko-granica województwa - łódzkie) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

 

Wśród obiektów podlegających remontowi GDDKiA wymienia: wiadukt drogowy nad autostradą A1 w ciągu drogi ekspresowej S1 w Celinach (woj. śląskie), autostradę A1 węzeł Tuszyn - Piotrków Trybunalski - odcinek A (woj. łódzkie), oraz autostradę A1 węzeł Radomsko - początek obwodnicy Częstochowy.


W ramach remontu wiaduktu drogowego nad autostradą A1 w ciągu drogi ekspresowej S1 w Celinach od tego weekendu obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w obrębie węzła Pyrzowice. Remont wiaduktu drogowego w ciągu drogi ekspresowej S1 nad autostradą związany jest z całkowitym wyłączeniem wiaduktu z użytkowania. Wyznaczony objazd dla relacji Siewierz-Gliwice poprowadzony zostanie nieczynnym dotychczas odcinkiem A1. Planowany termin zakończenia robót to 8 czerwca 2019 r.

 

Cały odcinek ma blisko 16 kilometrów długości


Od poniedziałku 15 kwietnia w woj. łódzkim rozpoczął się z kolei remont autostrady A1 węzeł Tuszyn - Piotrków Trybunalski na odcinku A. Z tego powodu przez najbliższy weekend będzie sukcesywnie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu. Pierwsze zmiany pojawiły się już w nocy z czwartku na piątek. Na jezdni wschodniej (z Katowic w kierunku Łodzi) ruch odbywa się tylko jednym - zewnętrznym pasem (w przeciwnym kierunku bez zmian).


Jak poinformowała GDDKiA, w tym czasie na zamkniętym fragmencie jezdni będzie malowane oznakowanie poziome i ustawiane znaki. Po zakończeniu tego etapu przygotowań, w nocy z niedzieli na poniedziałek, ruch w obu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na jezdnię wschodnią, przy czym w kierunku Katowic wyznaczone będą dwa pasy ruchu, a w kierunku Łodzi jeden pas. Cały odcinek ma blisko 16 kilometrów długości.


Z kolei na odcinku Radomsko - granica woj. ruch w obu kierunkach odbywa się po jednej jezdni, zachodniej. Wyznaczono jednocześnie na niej trzy pasy ruchu: dwa w kierunku południowym i jeden w kierunku północnym. Aby umożliwić mieszkańcom okolicznych miejscowości przejazd z jednej strony trasy na drugą, wyznaczono dwa objazdy: Brodowe - Radziechowice Drugie i Łęg - Szczepocice. Dodatkowo w Szczepocicach na przecięciu drogi powiatowej z przebudowywaną DK 1 ustawiono sygnalizację świetlną. Przebudowywany odcinek ma 7 km długości - podaje GDDKiA.

grz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie