Warszawa: w weekend próba defilady na Wisłostradzie. Utrudnienia w ruchu

Polska
Warszawa: w weekend próba defilady na Wisłostradzie. Utrudnienia w ruchu
Wikipedia/ Adrian Grycuk

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się próba defilady planowanej na 3 maja. W związku z tym już od sobotniego poranka kierowców czekają utrudnienia na Wisłostradzie i okolicznych ulicach.

Wojskowi szykują wielka defiladę na 3 maja. W ten weekend odbędzie się jej próba. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na Wisłostradzie. W sobotę od rana na krótkich odcinkach pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Grota-Roweckiego zwężana o jeden pas będzie jezdnia Wisłostrady w kierunku Bielan.

 

Dodatkowo od soboty 27 kwietnia od godz. 6 do niedzieli 5 maja do godz. 18 zamknięty dla ruchu będzie prawy pas Wybrzeża Gdańskiego w kierunku Wilanowa, na odcinku od Sanguszki do ul. Boleść. Zamknięte będą także chodnik i droga dla rowerów po stronie Parku Fontann.

 

Zmiana organizacji ruchu

 

Natomiast o godz. 20 w sobotę zamknięta zostanie cała Wisłostrada od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. Kierowcy jadący od strony Łomianek będą musieli skręcić na Trasę Armii Krajowej lub na most Grota-Roweckiego. Nie będą mogli zjechać ani z Trasy, ani z mostu w kierunku centrum. Natomiast na Wisłostradę nie będzie można zjechać z mostów: Śląsko-Dąbrowskiego, Poniatowskiego i Łazienkowskiego oraz z Trasy Łazienkowskiej. Z Czerniakowskiej będzie można pojechać tylko na Trasę Łazienkowską w stronę centrum lub na most.

 

W tym samym czasie zamknięte zostaną ulice: Krasińskiego od Czarnieckiego do Wisłostrady, Krajewskiego od Dymińskiej do Wisłostrady, Zakroczymska i Jeziorańskiego od Szymanowskiej do Muzeum Katyńskiego, Wenedów od Zakroczymskiej do Wisłostrady, Sanguszki do Zakroczymskiej do Wisłostrady, Boleść od Bugaj do Wisłostrady, Mostowa od Bugaj do Freta, Wodna, Steinkellera, Grodzka od al. "Solidarności" do Wisłostrady, Nowy Zjazd od al. "Solidarności" do Wisłostrady, Karowa od Browarnej do Wisłostrady, Lipowa od Browarnej do Wybrzeża Kościuszkowskiego, Dobra od Karowej do Lipowej, Wiślana i Gęsta od Browarnej do Dobrej, Wybrzeże Kościuszkowskie pomiędzy tunelem Wisłostrady a Lipową, Ludna od Solec do Wisłostrady, Wilanowska od Czerniakowskiej do Wisłostrady i Górnośląska od Czerniakowskiej do Wisłostrady.

 

Na wszystkich zamkniętych ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju, a zostawione tam samochody będą odholowywane na koszt właściciela.

 

 

Na czas próby zamknięte będą również mosty

 

W niedzielę od godz. 0.01 do 8.00 piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z dolnego poziomu mostu Gdańskiego. W tym czasie na moście nie będą zatrzymywały się również tramwaje. Poza tym w godz. 14-15 w sobotę, a także w niedzielę całkowicie zamknięte dla ruchu samochodów, pieszych i rowerów będą mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski. W tym czasie autobusy linii 160, 190, i 527 będą kursowały trasami skróconymi. Linia 409 będzie jeździła objazdem ulicami: Jagiellońską - mostem Grota-Roweckiego - al. Armii Krajowej - Słowackiego - Popiełuszki - al. Jana Pawła II. A linie 227 i 500 po stronie praskiej będą zawracały na rondzie Starzyńskiego, ich kursowanie na lewym brzegu Wisły będzie zawieszone.

 

W czasie próby autobusy linii 105, 114, 118, 127, 166, 171, 185, N16 i N66 będą kursowały objazdami.

 

Jak zaznaczyli stołeczni urzędnicy w trakcie trwania próby policja i służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl i www.facebook.com/infoulice. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu stołecznej komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie