Długi weekend z zakazami. Ograniczenia w ruchu podczas majówki

Moto
Długi weekend z zakazami. Ograniczenia w ruchu podczas majówki
GITD

Od 30 kwietnia do 3 maja obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Wyłączone z zakazu są wyłącznie ciężarówki, które przewożą artykuły szybko psujące się, spożywcze, towary niebezpieczne, żywe zwierzęta, lekarstwa i środki medyczne.

Zakaz ruchu dotyczy pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.


W Polsce ograniczenia te będą obowiązywać:


30 kwietnia - od godz. 18:00 do godz. 22:00,
1 maja - od godz. 8:00 do godz. 22:00,
2 maja - od godz. 18:00 do godz. 22:00,
3 maja - od godz. 8:00 do godz. 22:00.

 


Ograniczenia w ruchu pojazdów wynikają z rozporządzeniem ministra transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2353). 


Długi weekend majowy to czas wzmożonego ruchu na drogach dlatego Inspekcja Transportu Drogowego i policja apelują do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów i jazdę z prędkością dostosowaną do panujących warunków na drodze.

 

Nigdy "po alkoholu"

 

Ze względu na możliwy wzmożony ruch podczas długiego weekendu policja zachęca do wyboru tras alternatywnych oraz sprawdzenia, gdzie trwają roboty drogowe. Apeluje, aby nigdy nie wsiadaćy za kierownicę po spożyciu alkoholu. 

 

Policja przypomina tragiczny bilans akcji "Wielkanoc", kiedy na drogach od piątku do poniedziałku zginęło 38 osób. Przez całe święta odnotowano 281 wypadków drogowych, w których 308 osób zostało poważnie rannych. W tym roku zatrzymano 1450 kierujących pod wpływem alkoholu. To o 350 osób więcej niż w 2018 roku.

grz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie